Freelancer Ücret ve Bedelleri

İşverenler İçin

Projeler

Freelancer sitesine kaydolmak, sitede bir proje ilan etmek, freelancerlardan teklifler almak, freelancerın portföyünü incelemek ve proje gereksinimlerini tartışmak ücretsizdir. Eğer projeyi vermeyi seçerseniz bir aracılık ücreti olarak sizden seçilen teklifin değeriyle ilişkili küçük bir proje ücreti tahsil ederiz.

Maliyet ve bu ücretin nasıl tahsil edileceği proje türüne bağlıdır.

Sabit fiyatlı projeler için bir projeyi verdiğinizde 3% tutarında bir ücret ya da €2.00 EUR tutar (hangisi büyükse) alınır. Eğer bunun ardından freelancera asıl teklif tutarından daha fazla ödeme yaparsanız asıl teklif tutarını aşan her ücret üzerinden de proje ücreti tahsil ederiz.

Saatlik projeler için, freelancera yaptığınız her ödeme üzerinden %3 tutarında bir ücret alınır.

Ücretinizin tam iadesi için projeyi panonuzdan proje kabul edildikten sonraki 7 (yedi) gün içinde istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İsteğe bağlı proje yükseltmeleri satın alınabilir.

Yarışmalar

Bir yarışma ilan ederken işverenler toplam yarışma ödülüne eşdeğer tutarı sağlamalıdır. Bu ödül parası için Para İade Garantimiz mevcuttur.

Para İade Garantisi size, eğer girdilerden memnun değilseniz, yarışmanızın kapanmasından itibaren 30 güne kadar paranızı geri alma hakkı verir. Paranızı destek ile iletişime geçerek basitçe geri alabilirsiniz.

Para iadelerinin 'Garantili yarışmalarda' mevcut olmadığını ve bu para iadesinin yarışmalar için seçmiş olabileceğiniz herhangi bir yükseltmeyi içermediğini unutmayın. Eğer bir girdiyi zaten kazanan olarak seçtiyseniz ve ödül parasını kazanana serbest bırakan yarışma devir teslimini tamamladıysanız para iadesi için uygun niteliği taşımazsınız.

Yarışma açma ve yarışma kazananı seçmede işverenler için hiçbir yarışma ücreti yoktur.

Fazladan seçilen her girdi, o girdi için de ödülün ödenmesini gerektirecektir.

İsteğe bağlı yarışma yükseltmeleri satın alınabilir.

Hizmetler

Bir hizmeti sipariş etme sırasında işverenler toplam hizmet ücretine eşdeğer tutarı sağlamalıdır. Ödeme Freelancer Aşama Ödeme Sistemi tarafından korunur. Ödemeyi sadece teslim edilen işten %100 memnun olduğunuz zaman serbest bırakın.

Freelancerlar İçin

Freelancer sitesine kaydolmak, bir profil oluşturmak, ilgilendiğiniz projeler için becerileri seçmek, bir portföy yüklemek, proje bildirimleri almak, işverenle proje gereksinimlerini tartışmak, projelere teklif vermek (ücretsiz üyeler başta aylık 6 teklif verme hakkına sahip olurlar) ve yarışmalara girmek ücretsizdir.

Bir teklifi desteklemek için isteğe bağlı teklif yükseltmeleri satın alınabilir.

Projeler

Sabit fiyatlı projeler için eğer bir proje için seçilir ve bunu kabul ederseniz, bir aracılık ücreti olarak seçilen teklifin değeriyle ilişkili olarak sizden küçük bir proje ücret tahsil ederiz. Eğer bunu takiben asıl teklif tutarından daha fazla ödeme alırsanız, asıl teklif tutarını aşan her ödeme üzerinden de sizden proje ücreti tahsil ederiz.

Saatlik projeler için ücret her ödeme üzerinden, size işveren tarafından ödeme yapıldığında alınır.

Sabit fiyatlı projeler için ücret %10 ya da €4.00 EUR (hangisi büyükse) ve saatlik projeler için %10 tutarındadır.

Yarışmalar

Bir yarışmaya girdiler göndermek ücretsizdir. Yarışma ücretleri size bir yarışma ödülü verildiğinde uygulanır. Bu ücret siz yarışmada seçildikten ve girdi malzemelerinin devir teslimi yarışmayı ilan edenin isteğine uygun olarak tamamlandıktan sonra ödül serbest bırakıldığında tahsil edilir.

Freelancer yarışma ücreti hangisi daha büyükse %10 ya da €4.00 EUR tutarındadır.

Tercih Edilen Freelancer Programı

Eğer Tercih Edilen Freelancer Programındaysanız, İşe Alım Destekli bir Proje için seçildiğiniz ve bunu kabul ettiğiniz zaman sizden %15 tutarında proje ücreti tahsil edilecektir. Bu tutar normal projelerde olduğu gibi önceden değil, ödemeyi aldığınız zaman tahsil edilecektir.

Freelancer Onaylı

€90.00 EUR* karşılığında Freelancer Onay rozeti için başvuruda bulunun ve güvenilir bir freelancer olun. Başvuru, uzman inceleme ekibimizle titiz bir doğrulama sürecini tamamlamanızı gerektirir.

*Freelancer Onay rozetine başvuru için uygulanan ücret değişim gösterebilir. Aşağıdaki ücret tablosuna bakın.

Tüm freelancerlar için normal ücret €90.00 EUR
Tercih Edilen Freelancerlar için ücret €75.00 EUR
Yükselen Yıldızlar için ücret €55.00 EUR
Yenileme Ücreti €75.00 EUR

Başvurunuzun sonucuna bakılmaksızın, ücret geri ödenemezdir.

Bonus Kredi Olarak Geri Ödemeler

Bazı durumlarda, ücretlerin geri ödenmesi bonus kredi olarak yapılabilir. Bu bonus sadece sitede kullanılabilir ve çekilemez ya da transfer edilemez. Bonusun süresi, alındıktan sonraki 90 gün içinde dolacaktır.

%0 Ücret Promosyonu

Freelancer.com'da mevcut bir hesaba sahip olmayan, Freelancer'a katılan ve yeni bir hesap oluşturan yeni işverenleri yönlendiren freelancerlardan tahsil edilen Freelancer proje komisyonları, yönlendirilen işveren için yönlendiren freelancer tarafından gelecekte yapılacak tüm projeler için %10'dan %0'a düşürülecektir.

Bu, izleyen koşullara tabidir:

 • Yeni işverenler https://www.freelancer.com/no-commission üzerindeki belirli promosyon linkleri kullanılarak yönlendirilmelidir.
 • Şüphenin önüne geçmek için, %0 indirgenmiş freelancer proje komisyonu sadece, başvuruyla ilgisi bulunan belirli bir işveren için bu promosyona başarılı bir şekilde başvuruda bulunmuş olan freelancer tarafından gerçekleştirilen yeni çalışmayla ilgili olarak uygulanır. Yeni projeler işveren Freelancer.com'da yeni bir hesap oluşturduktan sonra ve bu yeni hesap kullanılarak başlatılmalıdır.
 • Proje komisyon ücretleri bu promosyon altında sadece freelancerlar için %10'dan %0'a düşürülür. İşveren komisyonları ve işlem ücretleri dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm diğer ücret ve bedeller etkilenmeden aynı kalır.
 • Bu promosyon yarışmalara uygulanmaz.
 • Freelancer bu promosyonun adil kullanımını sağlamak üzere, bu promosyon için işverenlerin, yeni işverenler olarak sınıflandırılmasını inceleme hakkını saklı tutar. İşverenlerin bu promosyonu kullanmak için başvuran freelancerla bu promosyonun başlangıcından önce, örneğin farklı bir platformda, çalışmış ve freelancera ödeme yapmış olmaları gerekir. Freelancerlardan komisyon indirgemesine uygun olmaları için bu önceki çalışmanın ve ödemenin kanıtını sağlamaları istenebilir. Bu promosyona uygun niteliklere sahip olmak için işverenlerin yeni hesap oluşturmalarının hemen öncesindeki 6 ay içinde bir ödemenin yapıldığı aktif bir Freelancer.com hesabına sahip bulunmamış olmaları gerekir.
 • Kullanıcı Anlaşmasının tüm diğer ögeleri geçerli olmaya devam eder, https://www.freelancer.com/about/terms kısmına bakın.
 • İlave Şartların Ücret ve Bedeller bileşeninin tüm diğer ögeleri uygulanmaya devam edilir; https://www.freelancer.com/feesandcharges adresine bakın.
 • Freelancer ödemelerin serbest bırakılmasından önce her iki tarafın profillerini doldurup tamamlamasını ve/veya kimlik kontrollerinden geçmelerini isteyebilir.
 • Freelancer komisyon indiriminin uygulandığı her proje için detayların uygun şekilde tamamlanmış olmasını isteyebilir.
 • İşveren ve freelancer arasındaki anlaşmazlık durumlarında, eğer önemli geri dönmeler, sahtecilik ya da ters ibrazlar gözlemlenirse, Freelancer paranın geri dönmeye ya da ters ibraza tabi olma riski bulunduğuna inanırsa ya da başka herhangi bir nedenle bu promosyon belirli bir kullanıcı için geri çekilebilir.
 • Freelancer adil kullanımı bakımından ve herhangi bir şüpheli sahteciliği engellemek için, tek ve mutlak sorumluluğu kendisine ait olmak üzere bu promosyonun kullanımına izin vermeme hakkını saklı tutar.
 • Freelancer sahteciliği araştırma, risk yönetimi ve ilgili amaçlarla bu promosyonu kullanmak üzere başvuruda bulunan herhangi bir taraftan daha fazla bilgi göndermesini isteme hakkını saklı tutar.
 • Freelancer bu promosyonu herhangi bir zamanda iptal etme ya da değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Eğer herhangi bir bölgede yaşayanlara bu promosyonu sunmak kanunsuz sayılır ya da kanunsuza dönüşürse, Freelancer promosyonu o bölgede iptal etme hakkını saklı tutar.

%3 Fiyatlandırma Ücreti

Yeni bir dış Müşteri tarafından seçilen bir fiyatlandırması bulunan freelancerlardan tahsil edilen Freelancer proje komisyonları, freelancer ile yeni Müşteri arasındaki tüm projeler için %3 olacaktır. Bir fiyatlandırmayı kabul eden yeni dış Müşterilerden %0 Freelancer proje ücreti tahsil edilecektir.

 1. "Yeni Müşteri" Freelancer.com'da daha önce bir hesap oluşturmamış müşterileri belirtir.
 2. Müşterilerin Freelancer.com'da birden fazla hesabı varsa promosyon uygulanmaz.

Bu, izleyen koşullara tabidir:

 • Yeni çalışanlar bir fiyatlandırmayı kabul ederek ve kabul işlemi süresince kayıt yaptırarak yönlendirilmelidir.
 • Şüphenin önüne geçmek için, %3 indirgenmiş freelancer proje komisyonu sadece, başvuruyla ilgisi bulunan belirli bir işveren için bu promosyona başarılı bir şekilde başvuruda bulunmuş olan freelancer tarafından gerçekleştirilen çalışmayla ilgili olarak uygulanır. Çalışma işveren Freelancer.com'da yeni bir hesap oluşturduktan sonra ve bu yeni hesap kullanılarak başlatılmalıdır.
 • Bu promosyon altında freelancer için proje komisyon ücreti %10'dan %3'e ve müşteri proje komisyon ücreti %3'ten %0'a düşürülmüştür. İşem ücretleri dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer ücret ve bedeller etkilenmeyecektir.
 • Bu promosyon yarışmalara uygulanmaz.
 • Freelancer bu promosyonun adil kullanımını sağlamak üzere, bu promosyon için işverenlerin, yeni işverenler olarak sınıflandırılmasını inceleme hakkını saklı tutar. Bu promosyona uygun niteliklere sahip olmak için işverenlerin yeni hesap oluşturmalarının hemen öncesindeki 6 ay içinde bir ödemenin yapıldığı aktif bir Freelancer.com hesabına sahip bulunmamış olmaları gerekir.
 • Kullanıcı Anlaşmasının tüm diğer ögeleri uygulanmaya devam edilir; https://www.freelancer.com/about/terms bölümüne bakın.
 • İlave Şartların Ücret ve Bedeller bileşeninin tüm diğer ögeleri uygulanmaya devam edilir. https://www.freelancer.com/feesandcharges adresine bakın.
 • Freelancer, ödemelerin serbest bırakılmasından önce, her iki tarafın profillerini doldurup tamamlamasını ve/veya kimlik kontrollerini geçmesini talep edebilir.
 • Freelancer komisyon indirimlerinin uygulandığı herhangi bir proje için bilgilerin uygun şekilde tamamlanmış olmasını talep edebilir.
 • Önemli geri dönmeler, sahtecilik ya da ters ibrazlar gözlemlenirse, Freelancer paranın geri dönmeye ya da ters ibraza tabi olma riski bulunduğuna inanırsa, İşveren ve freelancer arasındaki anlaşmazlık durumlarında ya da başka herhangi bir nedenle bu promosyon belirli bir kullanıcı için geri çekilebilir.
 • Freelancer bu promosyonun adil kullanımıyla ilgili olarak ya da şüphelenilen herhangi bir sahtekârlığın önüne geçmek için bu promosyonun kullanımına izin vermeme hakkını tek ve mutlak takdir yetkisi kendisinde olmak üzere saklı tutar.
 • Freelancer bu promosyondan faydalanmak üzere başvuran herhangi bir taraftan, sahtekârlığın araştırılması, risk yönetimi ve ilgili amaçlar için daha fazla bilgi sağlamasını talep etme hakkını saklı tutar.
 • Freelancer bu promosyonu herhangi bir zamanda iptal etme ya da değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Promosyonu herhangi bir bölgenin bir sakinine sunmak kanunlara akırı sayılırsa ya da kanunlara aykırıya dönüşürse Freelancer promosyonu o bölgede iptal etme hakkını saklı tutar.

Üyelik Planları

Hizmetimiz için ödeyeceğiniz ücretleri belirlemek üzere farklı üyelik planları içinden seçim yapın. Sitede ücretsiz bir üye şeklinde, işveren ya da freelancer olarak çalışabilir ya da ücretli bir plana yükseltme yaparak ilave avantajlar kazanabilirsiniz.

Üyelikler iptal edilmediği sürece aboneliğinizin ay dönümünde ya da yıl dönümünde aylık ya da yıllık bazda yenilenecektir. Eğer para yetersiz ise para mevcut hale getirilinceye değin, 30 güne kadar üyeliğinizi yenilemeyi deneriz.

Üyeliğinizi kullanıcı ayarları sayfasından istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bu yapılınca, üyelik döneminizin sonunda, herhangi bir ilave masraf olmaksızın faturalama sona erdirilir.

Üyelik planlarımızı görüntüleyin

Freelancer Kurumsal

Profilinizi Kurumsal'a yükseltin. İş mevcudiyetinizi hızlandırmak için gereksinim duyduğunuz güven ve kredibiliteyi kazanın.

Aynı Freelancer Üyelik planlarında olduğu gibi, Kurumsalda da yıllık ya da aylık abpnelik olabilir. Ayrıca abonelik, istendiği zaman Kullanıcı ayarları sayfasından iptal edilebilir. İptal durumunda faturalama, üyelik döneminizin sonunda ilave masraflar olmaksızın durdurulur.

Buradan Kurumsala dönüştürün

Diğer Ücretler

Projeler

İzleyen ücretler isteğe bağlı olarak ilave hizmetler için tahsil edilir. Ücretli bir üyelik planının avantajlarına göre, aksi belirtilmedikçe:

Bir Proje İlan Etmek ÜCRETSİZ
Özellikli €9.99 EUR
Acil €9.99 EUR
Özel €21.99 EUR
Tam Zamanlı €229.99 EUR
İşe Alım Destekli €11.99 EUR
Gizlilik Anlaşmalı (NDA) €21.99 EUR
IP Anlaşmalı €21.99 EUR
Mühürlü €9.99 EUR
Öncelikli €5.00 EUR
Uzatma €9.99 EUR

Yarışmalar

İzleyen ücretler isteğe bağlı olarak ilave hizmetler için tahsil edilir. Ücretli bir üyelik planının avantajlarına göre, aksi belirtilmedikçe:

Bir Yarışma İlan Etmek ÜCRETSİZ
Yarışmada Ödül Vermek ÜCRETSİZ
İlave freelancerların ödüllendirilmesi ÜCRETSİZ
Garantili ÜCRETSİZ
Özellikli €30.00 EUR
Önde Gelen Yarışma €30.00 EUR
Acil €35.00 EUR
Öne Çıkarma €15.00 EUR
Mühürlü €30.00 EUR
Özel €20.00 EUR
Gizlilik Anlaşmalı (NDA) €20.00 EUR
Uzatma Maliyetler:
3 gün = %15 X yarışma ödülü
5 gün = %20 X yarışma ödülü
7 gün = %30 X yarışma ödülü
14 gün = %40 X yarışma ödülü
21 gün = %50 X yarışma ödülü
Masrafların yarısı yarışma ödülünü artırmak için kullanılacaktır (en yakın tam sayıya yuvarlanır).

Teklif Ücretleri

Projelere teklif vermek ÜCRETSİZ
Sponsorlu teklif Teklif tutarının %0.75 oranı (en düşük $5.00 USD, en yüksek $20.00 USD)
Teklifi Öne Çıkarmak €1.00 EUR
Mühürlü Teklif €0.10 EUR

Yarışma Giriş Ücretleri

Bir Girdi Göndermek ÜCRETSİZ
Mühürlü Girdi €0.50 EUR
Girdiyi Öne Çıkarmak €0.50 EUR

Rehber Ücretleri

Rehber sponsorluğu Sponsorluk sırasında seçildiği gibidir (en düşük €35.00 EUR)

Sınavlar

Bir sınava girmek Sınava bağlıdır. Satın alımdan önce belirtildiği gibidir. Genellikle ücretsiz, €5.00 EUR, €10.00 EUR ya da €15.00 EUR tutarındadır.

Kullanıcı Adı Hizmet Ücreti Değişikliği

Kullanıcı Adı Hizmeti Değişikliği Kullanıcı adınızı 99$ USD karşılığında değiştirmek için bir defalık şans. Daha fazlasını buradan okuyun.

İşlem Ücretleri

Kredi Kartı, Paypal ya da Skrill kullanmak nedeniyle oluşan işlem ücretleridir.* €0.35 EUR + 2.3%
Yerel Bankaya Para Aktarımı ÜCRETSİZ
Uluslararası Banka Havalesi €15.00 EUR
*Avustralyalı kullanıcılar Kredi/Banka kartı işlemleri için 0.30$ AUD + %0.99 ücrete tabidir.

Hakemlik Ücretleri

Bir aşama anlaşmazlığı için hakem kararı ücreti, hangisi daha büyükse €5.00 EUR ya da %5 tutarındadır.

Anlaşmazlık çözüm sistemimiz iki tarafa aşama ödemesiyle ilgili sorunları hakem kararına gitmeksizin kendi aralarında çözümlemesine olanak vermek üzere tasarlanmıştır.

Bir anlaşmazlığın kayda geçirilmesinden 4 gün sonra (ya da eğer anlaşmazlık freelancer tarafından kayda geçirildiyse 7 gün sonra) taraflardan herhangi biri anlaşmazlığı ücretli hakem kararına taşımayı seçebilir. Daha sonra diğer tarafın bu ücreti ödemeyi kabul etmesi ve her iki tarafın herhangi bir nihai kanıt göndermesi için 4 günü daha olacaktır. Eğer diğer taraf zamanında ödeme konusunda başarısız olursa anlaşmazlığı kaybedecektir.

Hakemlik ücreti anlaşmazlığın kazananına geri ödenecektir.

Site Dışına Çıkma Ücreti

Platform dışında iletişim ve işlem yürüterek Şart ve Koşullarımızı ihlal eden kullanıcılara en yüksek proje bütçesinin ya da anlaşılan tutarın %30'una eşit bir para cezası verilecektir.

Para Çekim Ücretleri

Para çekim yöntemine göre ücretler isteğe bağlı olarak alınabilir. Para çekme yöntemini sunan üçüncü taraflar ilave ücretler alabilirler.

Hızlı Para Çekme ÜCRETSİZ
PayPal ÜCRETSİZ
Skrill (Moneybookers) ÜCRETSİZ
Payoneer Bankamatik Kartı ÜCRETSİZ
Uluslararası Havale €25.00 EUR

Ücretler düşüldükten sonra 30$ USD olan bir minimum çekim tutarı uygulamaktayız.

Bakım Ücreti

Altı ay boyunca giriş yapılmamış kullanıcı hesapları, hesap sonlandırılana ya da tekrar aktif şekle getirilene kadar depolama, bant genişliği, kullanıcı profiline barındırma sağlamanın destek ve yönetim masrafları, portföy depolama, rehberlerde listeleme, Beni İşe Al hizmetinin tedariği, dosya depolama ve mesaj depolama için her ay 14$ USD tutarına kadar bir bakım ücretine neden olacaktır. Bu ücretler takip eden tekrar aktive etmede kullanıcıların talebi üzerine geri ödenecektir.

Vergiler

Uygulanan vergiler yerel ücretlere dayanır ve kurallar kullancının ikamet ettiği/kayıtlı olduğu ülke tarafından belirlenir.

Avustralya - Mal ve Hizmetler Vergisi (GST) 10%
Şile - Katma Değer Vergisi (KDV) 19%
Avrupa Birliği - Katma Değer Vergisi (KDV) VAT rates
Hindistan - Stopaj (TCS) 1%
Hindistan - Stopaj Vergisi (TDS) 1% / 5%
Meksika - Gelir Vergisi Stopajı 1% / 20%
Meksika - Katma Değer Vergisi (KDV) 16%
Rusya - Katma Değer Vergisi (KDV) 20%
İsviçre - Katma Değer Vergisi (KDV) 7.7%

Hindistan Denkleştirme Vergisi Geri Ödemesi

Bu anlaşma, şüphenin önüne geçilmesi için Denkleştirme Vergisi, freelancerları vergi verme yükümlülüğünden kurtarır. Bu vergi için sizden bir şey tahsil edilmez ya da bunun için bir ödeme yapmazsınız, bu bir geri ödemedir.

Müşteri Freelancer Kim Vergi Öder Vergi Detayları
Hindistan'da İkamet Ediyor Hindistan'da İkamet Ediyor Freelancer Toplam kazançlarda Freelancer'dan %2 tahsil edilir
Hindistan'da İkamet Ediyor Diğer Müşteri Toplam aşama ödemelerinde Müşteriden %2 tahsil edilir
Diğer Hindistan'da İkamet Ediyor Freelancer Toplam kazançlarda Freelancer'dan %2 tahsil edilir
Diğer Diğer Yok Yok

Client

Hindistan'da İkamet Ediyor

Freelancer

Hindistan'da İkamet Ediyor

Who Pays Levy

Freelancer

Vergi Detayları

Toplam kazançlarda Freelancer'dan %2 tahsil edilir

Client

Hindistan'da İkamet Ediyor

Freelancer

Diğer

Who Pays Levy

Müşteri

Vergi Detayları

Toplam aşama ödemelerinde Müşteriden %2 tahsil edilir

Client

Diğer

Freelancer

Hindistan'da İkamet Ediyor

Who Pays Levy

Freelancer

Vergi Detayları

Toplam kazançlarda Freelancer'dan %2 tahsil edilir

Client

Diğer

Freelancer

Diğer

Who Pays Levy

Yok

Levy Details

Yok

* Freelancer ve iştirakleri vergi, hukuk ya da muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Bu doküman sadece bilgilendirme amaçlıdır ve vergi, hukuk ya da muhasebe tavsiyesi sağlama amacı gütmez, bu nedenle bu konularda bu bilgilendirmelere dayalı hareket edilmemelidir. Kendi vergi, hukuk ya da muhasebe danışmanlarınıza başvurmalısınız.

Kullanıcı Anlaşması

Bu sayfada özetlenen ücret ve bedeller Freelancer Kullanıcı Anlaşması ve ilgili site politikaları tarafından yönetilir. Kullanıcı Anlaşması diğer önemli şartları içerir ve tamamının okunması gerekir. Özellikle Kullanıcı Anlaşması'nda bölüm 23, Kullanıcı Anlaşması'nın ihlali nedeniyle gerçekleşen sonlandırmanın sonuçlarını belirtir. Bu sonuçlar Freelancer sitesinin Kullanıcı Anlaşması'nı çiğneyen eylemler nedeniyle uğrayacağı hasarlar için cezaları içerebilir.