Need someone create database işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  454,515 need someone create database iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  In terms of content, there will be content like on the site of , but as a site, it must be something different. people will be able to log in to the site, create an account for themselves, and then share the products on this account, and it will be something that everyone can see. When other people buy products from a place, they will see these reviews and act accordingly. such a site in general

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Selected data from an industrial application database will be stored in a new dedicated-built database (PostgreSql or NoSQL). Integration with 3rd party will be supported by a Web service that will be developed.

  €1221 (Avg Bid)
  €1221 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  merhabalar, tecdoc database sistemi içine gömülü yedek parça eticaret sitesi işi vermek istiyoruz. tecdoc şase sistemi içerde aktif olarak çalışacak. kataloglar ve ürün ağaçları hatasız olucak site görseli sade ve düzgün hızlı çalışır bir sistem istiyoruz. bununla ilgili ilgilenen arkadaşlar detaylı yazabilir veya iş örneklerini ekleyebilirler. örnek site olarak : megaparca - opelgm siteleri gösterilebilir.

  €718 (Avg Bid)
  €718 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Tec-Doc database sorguları ve tablo yapısı hakkında bilgisi olan ve sorgu konusunda yardıma ihtiyaç vardır.

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Whatsapp ile database arasında kurulucak bir entegrasyonla, ilgili kullanıcı whatsapp üzerinden tetikleme sonrası karşısına gelen listeden seçeği numaraya göre ilgili raporun sonucunu döndürecektir. 'un whatsapp beta bölümünü inceleyebilirsiniz. Veya canlı bir örneği için WHO'nun telefon numarasına whatsapp üzerinden "hi" yazarak cevaplayın, karşınıza bir liste gelecektir. Gelen listeden istenilen şık seçilip cevaplandığında karşınıza o şıkla ilgili son bilgiler iletilmektedir.

  €190 (Avg Bid)
  €190 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Mevcut database'imizdeki bilgileri çekecek ve mevcut database'imize bilgileri yazacak müşteri paneli ihtiyacımız var.

  €217 (Avg Bid)
  €217 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Merhaba, Bi uygulamam var ve o uygulamada her seviye için kategori ismi ve kelimeler var. Örnek olarak; kategori ismi BEYAZ ŞEYLER, kelimeler ise ŞEKER, PAMUK, KAR. Bu şekilde 500 seviye girilmesini istiyorum. Her seviye için yaklaşık 10 kelime bulunacak. Elimde bi ingilizce veritabanı var, ordan ilham alarak kategoriler girilebilir, bunun yanında Türkiye'ye özel özgün kategoriler de yazılmasını istiyorum.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Merhaba, örnek sitedeki gibi kalem simgesine basılınca açılan bir iletişim formu istiyorum. Daha sonrasında müşterilerden gönderilen mailler benim mail adresime yönlendirilecek. Örnek site: .Sağ alt köşede ki kalem butonuna basıp iletişim formunu incelemeniz gerek.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  40 teklifler
  €427 Ortalama Teklif
  69 teklifler

  Türkçe kunuşabilerim

  €313 (Avg Bid)
  €313 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  moda dünyasının en yeni haberlerinin yer aldığı özgün bir blog sitesidir. Tesettür giyim sektörünün başarılı isimlerinden haberleri incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  €432 (Avg Bid)
  €432 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  Merhaba, mobile platform üzerinden oynanabilen eğlenceli bir tahmin oyunu yapma amacındayız. Detaylar ekte mevcuttur Selamlar

  €516 (Avg Bid)
  €516 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  haberefendi,haber efendi haber haberciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  €5268 (Avg Bid)
  €5268 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Sporla hayatı sevin

  €490 (Avg Bid)
  €490 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Belirlenen bir tarzsa fotoğraf manipülasyonları, Afiş ve kapak konseptini uygulama

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  wordpress kurulumları, moduller, temalar ve düzenlemeler.

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Create a Video Bitti left

  İstediğim şey tam olarak şu, Ben bir leyla ile mecnun dizisinin geçtiği kireçburnu sahilinden bir video ile kendimin yürüdüğü bir videoyu göndereceğim. Yapılacak iş beni o sahilde suyun üzerinde yürür şekilde iki videoyu birleştirmek. Suyun üzerinde yürüyeceğim yani. Ne kadar profesyonel olursa iyi olur tabi ama çok çok amatör de olmamak kaydıyla amatör de olabilir. Belki yürüyen başka bir kişi bulup sadece benim kafamı montajlamak da olabilir, her türlü geliştirmenize açığım. İstediğim şey sadece suyun üstünde yürüyen bir video.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Yeni kurulan dış ticaret şirketimizin ithalat ve ihracat üzerine yapılan faaliyetlerini kurumsal bir şekil de yansıtacak müşteriyi cezbedecek şık bir sayfa tasarımı istiyoruz Our foreign trade company import and export activities of the corporate presentation and design, we need to attract customers

  €167 (Avg Bid)
  €167 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Mevcutta faaliyette olan wordpress tabanlı sitemde bulunan bir forma arama butonu eklemek istiyorum. İlgili form adres datalarını barındıran ''from/to'' mantığıyla çalışıyor. Yoğun bir adres datası olduğu için ''select'' yerine ''search box'' seçeneği eklemek istiyorum. İlgilenen arkadaşlarla detayları paylaşacağım, kolaylıklar.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  ile aynı mantıkta çalışan bir web sitesi yaptırmak istiyorum. I want to create a website like

  €623 (Avg Bid)
  €623 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  bu bir denemedir ve ne oldugunu anlamak amacli bir sey

  €354 (Avg Bid)
  €354 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Create a Mobile Website Create a Mobile Website

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  premire pro,sony vegas.... video editing after effects

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  şirket sitesine yeni bir wordpress teması oluşturulması

  €934 (Avg Bid)
  €934 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  üye kayıt sistemi ve aidat takibi ve dökümantasyon

  €494 (Avg Bid)
  €494 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  piknik kömür torbası dizaynına ihtiyacımız var. Güzel bir dizayn ve torbanın dik durması, dolayısıyla güzel görünmesi gerekiyor. Üzerindeki yazılara ilk etapta çok önem vermeyin, yazılmasını istediklerimizi sonradan göndereceğiz. Torbanın dik durması için basit seviyede malzeme bilgisi de gerekli. 1.5 kg kömür koymamız gerekiyor.

  €162 (Avg Bid)
  €162 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Database Optimize ve Web Sitesinin Hızlı Açılmasını Sağlamak

  €147 (Avg Bid)
  €147 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Wordpress projemiz içine entegre etmeye çalıştığımız php tabanlı sitenin css lerinin düzenlenmesi gerekmektedir.

  €168 (Avg Bid)
  Acil
  €168 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Tecdoc 2012/4 dvd sindeki oem ve araç tablolarını excel veya mysql olarak almak istiyorum

  €438 (Avg Bid)
  €438 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Elimizde MSSQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €245 (Avg Bid)
  €245 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Elimizde MySQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tarafından browse edilen herhangi bir resmin özellikleri önce program tarafından ayrıştırılacak ve o özelliklere benzer resimler veritabanından eşleşerek çağırılacaktır. Aynı kişiye ait resimlerin gelmesi ılımın 2-3 saniye içersinde yüzün kime ait oldunu sorgulayıp doğru bir şekilde göstermesi beklenmektedir. .Bu yazılımda performans ve başarı yüzdesi esas alınacaktır. Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme ama&c...

  €5766 (Avg Bid)
  €5766 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Can you Create an Autoresponder named Confirm subscription of unconfirmed contacts for Interspire Email Marketer ? I give you "AnyDesk" access to my laptop to work on my request.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Create a logo/banner 6 gün left

  I need a logo created for connecticutseopro which is an seo agency in Connecticut.

  €28 (Avg Bid)
  Garantili
  €28
  15 girdi
  Trophy icon Create a team logo 6 gün left

  Create a logo for my beach volleyball team. One color. Our name is "Monmouth Rugby Peach Bums" Its a play on the term "Beach Bums" Please try to use a picture/Illustration of a peach and develop the logo around that theme. I attacehd one for reference. Creativity will win this contest and earn a nice bonus.

  €38 (Avg Bid)
  Garantili
  €38
  45 girdi

  I am writing a dissertation on socio-cognitive analysis on news media. I want some one professional who can guide me how to populate data and write my literature review

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  ...use our country payment gateway [] You need create front end UI/UX and back-end together. Using React framework for front end and integrate that using API Back-end keep in Laravel. So it will be a complete package of REACT/Laravel/FIGM/MYSQLIA My project you need do is upload/capture any receipt images, system will do OCR image and get data. And reward point [REFER document] 2. User can use this service web apply service. also can get reward point After create task to vendor [User want service like cleaning house. so can use this website apply job] and write review. Then get point. get reward point, customer can use it to get and print out vouchers or use this point to get discount when create task. will have expired time. But set by admin.

  €859 (Avg Bid)
  €859 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Looking for a consultant who is SAP certified to help develop a mobile app that communicates with the SAP HANA database. We are setting up SAP Business 1 and I want to develop a mobile app that includes Picking, Checking, Receiving and Moving of Inventory. Please reach out to me if you are familiar with SAP Business 1 and the above mentioned warehouse process. Thank you.

  €47 / hr (Avg Bid)
  €47 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  ...eshop and need to sell digital products, images and video in different dimensions and categories. The products will bulk upload with all import plugin from xls with all exif data. Images and videos (products) will upload in different folders by region and category (images, video, 360 images, 360 video, time lapse, 3D video, 3d images). Products have are in 4-5 different sizes with same filename and different extension. For example: AIM14525_HD, AIM14525_WEB, AIM14525_4K, AIM14525_8K. All these are one product with different dimemsions and prices and need to show as one product. I will organize the upload by All Import plugin to specified folders images, video and xls with product data. 1. Need to "connect" all these products to create differen...

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  Create a Wordpress website 6 gün left
  ONAYLI

  we are looking for a freelancer who can create a wordpress website with blog functions static pages are around 20 pages and there is two blog pages ( event page and daily blog page ) reference site is as follow ; the website design (=> color combination ) can be referred to the following website Thank you

  €1076 (Avg Bid)
  €1076 Ortalama Teklif
  149 teklifler

  I have an Excel Spreadsheet containing 7500 UK Dental Practices contact information spread across 8 Columns (Business Name, Address, City, Postal Code, Country, Phone, Website, Email). I need the information for each Dental Business, verified MANUALLY and edited where required as the Spreadsheet contains many errors. I would suggest using the Phone Number as the search word in Google and editing the remaining columns as required. If the phone number is missing 0 before the number 0 will need to be added upon the Google search and accordingly updated on the spreadsheet. I have added a sample to this job posting, if you Google search the phone number of the dental practice in row 3 you will find that the email address listed on the spreadsheet for the practice in row 3 is inc...

  €115 (Avg Bid)
  €115 Ortalama Teklif
  72 teklifler
  Create a shopify website 6 gün left
  ONAYLI

  Hi, I need you to create a Shopify website for me that will have the ability to make custom gifts with customization. Basically they should have the option of making custom packages, and some of hte items in the packages can be customized. Like this website Please mention the word "cat" in your bid so I know you read the full details, without it, I wont review your bid

  €190 (Avg Bid)
  €190 Ortalama Teklif
  76 teklifler

  Hi! I am looking for freelancers who able to create a short film about cookies and brownies in a Wes Anderson Film Concept. This Short film would only require to be 1.5- 2minutes long while showcasing the essence of " Cookie + Ice Cream" as a timeless, dreamy concept. Some Reference Videos: I also have attached some photos of our Cookies for referencing. Do contact me for more details regarding this project if you are keen to work on it!

  €273 (Avg Bid)
  €273 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  need to create a members area and az tcketing system to our website and integrate online payments we need a full testing for optimum user experience

  €429 (Avg Bid)
  €429 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  You have to create backlinks from DA 50 plus website only.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Need someone who just make .exe and .dmg program from python code

  €56 (Avg Bid)
  €56 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Create a Logo 6 gün left

  I am opening a rec room and need a logo to use on my website, t shirts, and on location.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  111 teklifler

  Project on metrics, tracing and logging with opentelemetry and nosql database

  €185 (Avg Bid)
  €185 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I want two datasets: one for human and one for objects. I want to be able to edit and rig these 3D models. I really really want someone who has done this work before. I don’t want a 3D viewer, I don’t want a web app, I specifically want an IOS APP, the front end can be iStrap. This work includes machine learning and/or artificial intelligence. I really want a freelancer that’s specializes in machine learning and artificial intelligence. If you need references I’ll be more than happy to provide those for you.

  €581 (Avg Bid)
  €581 Ortalama Teklif
  15 teklifler