Freelancer logosuNasıl İşlerİşlere Göz Atın Giriş Kaydolun Bir Proje İlan Edin

Freelancer.com sunar

Böl ve Fethet Müsabakası

Fütüristik içerik bölücü

Islah Bürosu ve NASA Turnuva Lab Ortaklığıyla

Şimdi Girin
Her Damlanın Kıymetini BilmekAMPSBöl ve Fethet

Akış hidroliği ve sediman taşıma modelini iyileştirin

Freelancer ve Reclamation

Fütüristik içerik bölücü
300.000$ değerindeki Böl ve Fethet Müsabakası, nehir ve rezervuarlardaki akış hidroliği ve sediman taşımasının simülasyonu için yürütme hızını iyileşirmek için çözümler aramaktadır. Müsabaka Islah Bürosu ve NASA Turnuva Lab. ortaklığı ile Freelancer'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Müsabakanın 1.Aşamasına katılmak için çözücülerin mevcut paralel ya da paralelleştirilebilecek doğrusal denklem seyrek matriks çözücüler (LESMS) oluşturmaları ya da mevcut olanını adapte etmeleri ve bunun performansını göstemeleri gerekecektir.
Aşama 1'in 100.000$'lık ödülünden bir pay alma şansı için şimdi girin.
DereÖdül: 100.000$ toplam ödül

Böl ve Fethet Müsabakası Aşama 1

Bir doğrusal denklem seyrek matriks çözücüsü oluşturun ve bunun performansını sergileyin
Bilimsel verilerle büyülenen mühendisÖdül: 200.000$ toplam ödül

Böl ve Fethet Müsabakası Aşama 2

Aşama 1 çözücünüzü Islah'ın 2B modelinin bir versiyonuna dahil edin ve modelin çok-çekirdekli paralel modda çalışmasını sağlayın

Müsabaka

Islah Bürosu'nun Sedimantasyon ve Nehir Hidrolik Grubu nehirlerin ve rezervuarların nehir akışı, sediman beslemesi ve kanal değişimine nasıl yanıt verdiğini ya da vereceğini çalışmaktadır. Şu anda mühendisler ve bilim adamları PC'lerde iki ve üç boyutlu modelleri çözmek için Islah Bürosu'nun kendi tamamlanmamış alt üst karşılıklı değişim çözücüsünü (ILU-CGS) kullanmaktadırlar. Islah Bürosu'nun çözücüsü çok duraylıdır ancak etkin bir şekilde paralelleştirilmesi zor olduğu için sadece tek çekirdekli olarak çalışmaktadır ve bu nedenle geniş çaplı problemler için yavaş kalmaktadır. Böl ve Fethet Müsabakası Islah Bürosu'nun mevcut 2B Sedimantasyon ve Nehir Hidroliği (SRH-2D) modelini yeni müsabakadan gelecek geliştirilmiş LESMS ile değiştirmeyi amaçlamaktadır.
Su sıçraması

Dahil Olun

Nasıl işler?

Müsabaka, toplam ödülü 300.000$ USD olan iki aşamada yürütülecektir.

Aşama 1
Aşama 1 yeni ya da mevcut adapte edilmiş paralelleştirilmiş ya da paralelleştirilebilecek LESMS ve bunun performansının bir gösterimini aramaktadır. 4 girdiye kadar 100.000$ tutarındaki ödülden bir pay ile ödüllendirilecektir. Karşılaştırma duraylılığı, yakınsama ve paralel hızlanma değerlerini karşılayan ya da aşan Aşama 1 yarışmacıları Aşama 2'de yarışmaya hak kazanacaklardır.
Aşama 2
Aşama 2 çözücülerinin Islah Bürosu'nun 2B hidrolik modeliyle (SRH-2D) paralel olmaları, Aşama 1'deki paralel LESMS'lerini buna dahil etmeleri ve paralel hızlanmayı göstermeleri gerekecektir. En iyi 2 çözüm 200.000$ değerindeki Aşama 2 ödülünü paylaşacaktır.
Fütüristik içerik bölücü

300.00$'dan payınızı kazanmak için şimdi girin

Şimdi girin
Su şıçramasıyla kaplı baraj

Islah Bürosu

Islah Bürosu, batı bölgelerdeki 31 milyondan fazla insana su getiren, ABD'deki en büyük su toptan satıcısıdır. Büro'nun 53 hidroelektrik santrali yılda 40 milyar kilowat-saatten fazla güç sağlayarak, ABD'de ikinci en büyük hidroelektrik güç üreticisi konumunda yer alır. Büro'nun çok sayıdaki programı, girişimi ve etkinliği Batı Eyaletlerine, Yerli Amerikan Kabilelerine ve diğerlerine, su ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olur. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

NASA Açık İnovasyon

Reclamation ve Freelancer ilişkisine, Freelancer'ın NASA Open Innovation Services 2 (NOIS2) ortak ihalesine katılımıyla başladı. Diğer Freelancer NOIS2 projeleri için buraya tıklayın.
Bir baraj üzerindeki köprü yapısı
Kayıtlı Kullanıcılar İlan Edlien Toplam İş
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2022 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
There is no internet connection
Ön izleme yükleniyor