Trading strategy library işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  163,970 trading strategy library iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR
  Trading Bot Bitti left

  Merhaba, Btcturk ve Icrypex uzerinden al-sat yapicak bir bota ihtiyacim var. C# oncelikli tercihim cunku uzerinde gelistirme yapmak istiyorum. Iletisime gecersek daha detayli bilgi verecegim.

  €364 (Avg Bid)
  €364 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Binance API ile belirlenmiş bir ikili işlem grubuna (örn; BTCUSDT) aşağıdaki kondisyonlara göre alım satım işlemi yapabilecek bir bot hazırlamak istiyoruz. 1-MACD alım-satım sinyalleri 2-RSI trendi Yukarıda belirtilen indikatörler ve projelerin örnekleri, internet ortamında bol miktarda mevcuttur. Projenin dili önemli değildir. Sadece bir kullanıcı arayüzüne ihtiyaç duyulmaktadır. C# türevi diller önceliklidir.

  €486 (Avg Bid)
  €486 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  merhaba kullandığım indikatore alarm ayarlarına birşerler eklemek istiyor. Trading view de yer almaktadır. pine editor kullanıyorlar

  €328 (Avg Bid)
  €328 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ödevim için erişte makinesi çizmem lazım bunun gibi olacak ama aynısı değil

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhabalar trading üzerinden indikatör oluşturmak için eğitim ya da oluşturulması aşamasında destek olabilecek freelancerlar aranıyor.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Arkadaşlar merhaba. Benim kendi geliştirmiş olduğum bir yatırım stratejim var. Bu stratejinin Python dilinde kodlanıp, script haline getirilmesi gerekiyor. Oluşturulacak bu scriptin aynı zamanda isimli sitedeki backtest platformunda da çalışıyor ve uyumlu olması gerekli. Bunun yanısıra, script oluşturulduktan sonra size göndereceğim çeşitli hisse senetlerinin geçmiş dataları üzerinde tarama yapılıp, sonuçlara dair bazı istatiksel bilgilerin rapor haline getirilmesi gerekiyor. Bunun içeriğini ve formatını da size göstereceğim.

  €292 (Avg Bid)
  €292 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Python üzerinde yazmış olduğum algoritmayı bir trading platformuna bağlayıp çalıştırmak için destek arıyorum. Borsa aracı kurum tecrübesi ve daha önce bu tür algoritmik trade yapmış kişi olması aranan özelliktir. Yapılması gerekenler : Kurulması gereken programın kurulumu, yatırım kurum ile bağlantının yapılması, yapılması gereken ek ayarlar ve programın test edilmesi.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Algoritma kodlama konusunda becerikli kişiler ile elimde olan bir algoritmaya kodlamak istiyorum. 24 saat çalışan girdiğimiz parametrelere göre dünya borsalarında trading yapan bir bilgisayar yaratmak istiyorum. Asıl istediğim şey ise algoritmanın benim girdiğim parametreleri simüle etmesi ve kendini geliştirmesi, parametreleri kendi geliştirmesi, üzerine eklemesi. Basit olarak proje böyle

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  sadece node steam-trade-offer-manager kütüphanesini kullanmış ve steam trade botları üzerinde bilgi sahibi kişilere iş verilecektir. Kodun bir kısmında bir sıkıntı söz konusu çözemedim. Bu konuda destek gerekli. Bu konuda referans gösterebilecek olanlar sadece yazarsa sevinirim

  €9 - €27
  €9 - €27
  0 teklifler

  Hello there, We want to have a stylish listing application with small but effective design. As a general feature, all web services will be given by us and we would like to take delivery with de...us and we would like to take delivery with design and coding. The main points of the application are; 1 - User login operations, password renewal and other operations. (user can login with e-mail or social media accounts) 2 - The design should be visually light but effective. 3 - We have an entry form with three or four lines. There are screens that record and list this form. 4 - Notification library for OneSignal. 5 - Settings screen. We don't have too many settings on the settings screen. 6 - Native or hybrid structure. 7 - Ios & Android Compatible. We are waiting for your o...

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  smarty kütüphanesi ile yazılmış, marketplace yazılımımızda; istediklerimiz; 1 - otomatik mail gönderme 2 - mesaj veya sipariş alınırsa sms gönderme 3 - kullanıcı ve seviyeye göre komisyon oranı belirleme 4 - facebook mini chat tarzı mesajlaşma sistemi Büyük 4 ana sorunumuz mevcut. İlginize teşekkür ederim.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ..."diagnostic tree" tasvir edilmesi gerekmektedir. Tam olarak aşagıda yer alan adımlar izlenerek başlıklandırılmalıdır. Define a problem in your country’s health system Shortly describe the problem, use data Construct the problem diagnostic tree (according to Roberts J., 2008) Develop policy recommendation using the WHO policy framework (control cnobs) Please specify the recommendations at policy, strategy and action plan level Use scientific literature, at least 10 data sources Size: 8 pages (2500 Words) Kaynaklaraapakurallarına uygun olarak eklenecektir. çalışma süresi 3 gündür. WHO'a veya alakalı kaynaklara ait data tablosu eklenmesi gerekmektedir. (2-3 adet) Çalışma için her gün 2 kez güncelleme yapılma...

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Gizlilik Anlaşması

  ekte videoau bulunan tasarımı yapabileceğimiz bir arayüz tasarlatmak istiyoruz. bu arayüz ekte bulunan şekilde 200 sayfa ortalama dergi olacaktır. bu tasarım yan yana farklı konulardan oluşacaktır. bu sayfaların içine video, jpeg, vr video, yazı, koymak istiyoruz. çıktıyı html olarak verecek bu html interaktif tasatımı biz ios ve android library de okuyucularımıza ulaştırmak istiyoruz

  €331 (Avg Bid)
  €331 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba, Python üzerinden bir cyrptoexchange trading bot yapma isteğim( iki farklı exchange için )var. Konsept yukarıdaki gibi, ilgilenirseniz dönüş yapmanızı rica ederim.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Uluslararası Akaryakıt Ticaretinde daha önce tecrübesi olan arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyoruz.

  €9 - €27
  €9 - €27
  0 teklifler

  We have a wordpress website. We want 2 pages with product add function and product sell functions. We have turkish languaged pages and our mobile payment provider gave us turkish php code library to add theese functions. We are waiting your bids. Thanks... ___________________________________________________________________________________________ Selamlar, Wordpress altyapılı sitemizde bir sayfamıza "mobil ödeme entegrasyonu" yapılmasını istiyoruz. İlgili Library dosyası ekte. Çok kapsamlı ve detaylı bir tasarım istemiyoruz. Özetlersek; Bir sayfadan ürün ve fiyatı eklenmeli, diğer bir sayfadan ödeme alınabilmeli. Tekliflerinizi bekliyoruz. Teşekkürler.

  PHP
  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  English: must use freeglut library. I have a tank made out of quads that strafes. I need help adding a .raw file to 1 four cornered quad, and 3d collision detection for my one tank object. I have to turn this thing in 12 hours

  €191 (Avg Bid)
  €191 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  make a similar comparison of two files make database queries similarity Make another in a long mp3 search mp3 file I need a DLL library to make them. "" program until the site should be a good algorithm Please refer to the attached file. the file will tell you better what I want.

  €540 (Avg Bid)
  €540 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  make a similar comparison of two files make database queries similarity Make another in a long mp3 search mp3 file I need a DLL library to make them. "" program until the site should be a good algorithm Please refer to the attached file. the file will tell you better what I want.

  €489 (Avg Bid)
  €489 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  adresindeki uygulamanın dll kütüphanesini istiyorum. iki adet mp3 vb ses dosyalarını karşılaştırabilecek. ekteki dosyadaki gibi geliştirmeye müsait bir yapı istiyorum

  €569 (Avg Bid)
  €569 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba, Online strateji oyunum var ve Google'da aramalarda bulunmak istiyorum. Iyi calismalar. Hi I have an online strategy game. Need to get some ranks on Google Turkey. The freelancer should know Turkish very well and should be able to write articles or edit them.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  E-ticaret sitemiz için Facebook kapak resmi tasarlatmak istiyorum.. I would like to have a design for facebook cover page for our online trading website.

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Türkçe olarak tasarlanan android strateji oyununun ingilizce versiyonu için çevrilmesi gereken oyun contentleri

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hazır bir tasarım sablonu uzerine rakam yazdırıp, sadece portre fotografını cektirip, bu 2 veriyi otomatik olarak yerlestirip photo library e atacak basit bir yazılım istiyoruz.

  €1602 (Avg Bid)
  €1602 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Trophy icon Logo Design - 02/12/2021 20:05 EST 6 gün left

  This logo is about new beginnings. Improvement in business strategy. Recovery, rejuvenation, reinvention, reinvestment. Out of darkness into light. The company is called: Twenty One Twelve Thank you.

  €19 (Avg Bid)
  Garantili
  €19
  42 girdi

  I want to change from Silicompressor to Light compressor in my Android app and include certain settings. It has to be done now. I will give you access to the GIT. Thank you No copy paste proposal please

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I'm looking to talk to a programmer that can code custom indicators on trading view. I also am looking for the person to be well knowledge in the world of the stock market. Let me know and we can chat about the project further. Budget says 600 but for the right task, am willing to go well beyond it if need be.

  €730 (Avg Bid)
  €730 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Trading Levels X 6 gün left
  ONAYLI

  I have purchased the Graybox automated trading solution from Beyond Bot where I can program and implement my own strategy. However, I don't have even the beginning of skills or confidence to attempt to build the strategy I am thinking of. The strategy is not difficult in nature but the speed of execution and tape reading is not something I can assess and do with any level of accuracy or consistency. A brief description is this; each morning before the cash market opens I will determine three moveable levels below and three levels above where the market is trading at the open. Until the market reaches the first level; up or down, the market is considered to be in a neutral zone or no trade zone. However, once the market reaches the first level, the sy...

  €7789 (Avg Bid)
  €7789 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am looking for a provider that can help me manage my WordPress based website...Backups and Restore c. Hosting d. Fight off attacks e. Plugin Updates f. Common Bug Fixes g. Site Optimization Increase page load speed SEO - a. On page – Existing Content optimization, New content optimization, KW Analysis, Scheme, Etc. (Execution and Strategy) b. Off Page - Backlinks, Article Directories (Execution and Strategy) Reporting a. Keyword Analysis b. Traffic c. Heat Map d. Competitor Keyword Analysis Posting Content a. Blog Posts b. White Papers c. Videos Re-think our Payment Collection Approach a. Create a new Strategy for receiving payments, donations and voluntary contributions Site Expansion Ideas a. User Interaction - Chat and Forms Etc b. Resource Sect...

  €885 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €885 Ortalama Teklif
  17 teklifler
  Site Logos 6 gün left

  I need site logos 120 x 120 fror sharepoint sites. example is uploaded, I need icons to represent Compliance Team Technology Team Client Services Team Global Team Asia Team Trading Team Operations Team Legal Team Risk & Performance Team HR Team Office Management Team Finance Team Background should be RGB(0,35,25) Icons should be 120 x 120 and should be designed something related to the Team

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  74 teklifler

  ...design parts on the User profile page. +Develop a basic page (with same front design) for Privacy Policy and Terms & Conditions +Add PayPal Module & Credit Card Module for user’s payment annual subscription (enable/disable in Admin) +Add Remitly API +Add Twitch API and Facebook Live API +Add Drive API (Share files, folders, and drives) +Add emoticon API for text messages () FEATURES/FUNCTIONS +Add block/unblock (feature) by the host to user/users into active video call session (Annual Subscription) +Add send a guest invitation into active video call session (+ function) (Annual Subscription) +Add delete a guest into active video call session (— function) (Annual Subscription) +Add private/unprivate (Lock/Unlock feature) into active and private video call session

  €157 (Avg Bid)
  €157 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  Help Re-Write An Article 6 gün left
  ONAYLI

  ...that’s no way to run a successful software business. By collecting a check and walking away, we as vendors leave the door wide open for our competitors to step in and provide the genuine solution — not just the software — our customers need.(2) To help customers solve the problem of adoption, we must first understand what causes it, (2) what best practices can help solve it, and how to put a strategy in place to accelerate user adoption. It is very important that you keep the main concepts and that you do not make the article harder to read. We need a writer who understands the subject and principles discussed and then can re-write the article and simply explain the concepts. Here is the article you will be asked to re-write:

  €283 (Avg Bid)
  €283 Ortalama Teklif
  48 teklifler

  We are a mid-sized B2C ecommerce website. This is an ongoing freelance position for roughly 15-20 hours per month. Independent, self-directed role, reporting directly to the ecommerce marketing manager. Drive strategy and produce verifiable results with Google and Bing paid search, shopping, and display ad campaigns. Build new ad campaigns. Optimize existing ad campaigns. Skill and use of the latest automated bidding methods in Google and Bing platforms is a must. Skill and use of Smart Campaigns is a must. New traffic and value per conversion are our primary KPIs for paid channels.

  €44 / hr (Avg Bid)
  €44 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi, We are building a platform for crypto investing and we need con...content to fit it more to the tone of voice of our platform. See attachment for a little bit more info on the company. I want a quote for one article, if satisfactory there’s more work down the line (probably 100+ hours). Some examples of subjects for content is below. Let's discuss content for the first article together. Also provide an example of your work in the offer. Profile: - Crypto/Trading fanatic - Writer - Fluent in English - Affinity with financial terminology - CFA 1 is a plus Example subjects: -- Index investing -- Tax harvesting -- Different ways of rebalancing -- Slippage, spreads, maker vs taker -- Different exchanges -- Explaining different metrics (Sharpe ratio...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  SEO SMO REQUIRED -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  We need a SEO who has experience in optimizing or structuring our website through various SEO techniques to generate organic traffic on our website to achieve a high search engine ranking. Job description : 1. Thinks creatively and strategically in all social media promotions and establish a pr...experience in optimizing or structuring our website through various SEO techniques to generate organic traffic on our website to achieve a high search engine ranking. Job description : 1. Thinks creatively and strategically in all social media promotions and establish a presence on social media network Ads / Facebook Campaign / Linkedin Campaign management marketing planning and strategy execution a regular publishing schedule and promote content through social advertising.

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  SEO SMO REQUIRED 6 gün left
  ONAYLI

  We need a SEO who has experience in optimizing or structuring our website through various SEO techniques to generate organic traffic on our website to achieve a high search engine ranking. Job description : 1. Thinks creatively and strategically in all social media promotions and establish a pr...experience in optimizing or structuring our website through various SEO techniques to generate organic traffic on our website to achieve a high search engine ranking. Job description : 1. Thinks creatively and strategically in all social media promotions and establish a presence on social media network Ads / Facebook Campaign / Linkedin Campaign management marketing planning and strategy execution a regular publishing schedule and promote content through social advertising.

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  crypto exchange app with potential coins, wallet and custom own cryptocurrency for trading, investing and bitcoin derivative trading feature

  €366 (Avg Bid)
  €366 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  create mudblazor(mudtable) generic component in razor class library . then use it in other blazor application. this is some thing creating wrapper around the mudblazor. Attached sample project

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I would like someone to write my business plan for my boat building business. I will provide all the information you need if you ask me the relevant questions. Plan must include the following: -Cash Flow Forecast -Personal Survival Budget -executive summary, -products and services, -marketing strategy and analysis, -financial planning, and a budget. We. can use a template but the information must be accurate so you will need a lot of details from me. You will need to ask me all the relevant questions to get the right information to complete the plan.

  €312 (Avg Bid)
  €312 Ortalama Teklif
  53 teklifler

  I have a presentation about Yahoo, and I need your support to add to it below parts: 1- Suggested revival strategy (based on the reasons) and rationale. 2- Details of the revival strategy timeline, budget and expected outcomes You can find attached my slides in order to provide the content to be added. please get back to me if there is any further clarification required. Thank you

  €284 (Avg Bid)
  €284 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  ...eksempler på hva du har gjort før er det en fordel. _________________________________________________________________________ I require help for both strategy and administration of facebook, instagram and potentially google advertising. Creation and maintenance of ads and campaigns, testing and optimization with the goal of increased market share, increased sales and increased ROAS. The company / products to be marketed are www.sigbergaudio.no. Advertising in English, main target is Europe initially. Freelance / part-time work, preferably communication by chat. Looking for someone with good expertise in ad administration and advertising strategy, A-B testing of ads, etc. I'd be interested in hearing about reference cases / examples of what you hav...

  €40 / hr (Avg Bid)
  €40 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I have created a small niche dating ecommerce website. I am seeking a innovative person who can see the beauty in my website. I am roughly 30 days away from completion and want to hit the ground running. I would prefer people in the Orlando Fl area but obviously you can produce from anywhere. ...innovative person who can see the beauty in my website. I am roughly 30 days away from completion and want to hit the ground running. I would prefer people in the Orlando Fl area but obviously you can produce from anywhere. Communication Is key. I'm looking to build a long-term business relationship. I'm looking for someone who wants to build with me. 1. Must create a social media strategy 2. Implement said strategy 3. Possible travel 4. Set up social media profiles 5. ...

  €339 (Avg Bid)
  €339 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Trophy icon CV in Financial Sector 6 gün left

  Hi, The job is to update a CV to the nowadays standards. The CV will be used to apply for a job as Assitant Trader/Sale operator for a online Broker. Have a look a the add below: The job is to make a CV fitted to apply at DEGIRO for the job described in the link. The CV need to have a new presentation The Cv need to have the hot topic that HR and head hunter are looking for ( soft skill, be written using sentence rather that bullet point,... ) The Cv has to be readable in 1 minute... For this job you need to be creative you have full freedom to redesign it and add information you think are suitable applying for the of Assitant Trader/Sale operator. Work will have to be submitted in power-point or another software that update

  €12 (Avg Bid)
  Garantili
  €12
  1 girdi
  Pyxkrypto.com 6 gün left

  We are planning to build a crypto currency trading platform like binance.

  €664 (Avg Bid)
  €664 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Trophy icon WISHLIST FLYER DESIGN 2 gün left

  ... GARDEN BUILDING MATERIALS: • Pond Supplies and Pond Building Supplies • Bricks and Hardscaping (Pavers, stones, pebbles, etc) • Raised Bed and Vertical Materials – Cedar, Rocks, Bricks, etc • GARDEN DÉCOR AND ART: All Garden Décor and Art are Welcome! Let’s make our garden beautiful for the entire community! • Garden Statues • Garden Art • Garden Fountains • Patio Furniture TOOL LIBRARY: SHARED WITH OUR YOUNG FARMERS: (All Tools are Welcome in Good Working Condition) Examples of Needed Items: • Chainsaw • Hand Tools (Hammers, Drills, etc) Miter Saw • Portable Table Saw • Enclosed Trailer (for Tools) • Hammers • Portable Drills • Socket Set • Router ...

  €18 (Avg Bid)
  Garantili
  €18
  7 girdi

  ...countries for death for specific dates using a bar chart - Display a suitable (animated) visualisation to show how the number of confirmed cases, deaths, and recovery change over time. This could focus on a specific country or countries. Environment You are required to use the following tools: - PyCharm as your integrated development environment - Python 3.8+ (preferably 3.9) as the standard python library - Additionally, the following libraries/modules may be imported and utilised: csv – to process csv files datatime – format strings as date and/or times enum – to add enumerations json – to process JSON files matplotlib - to produce visualisations os – to retrieve or check file paths random – to generate random numbers sqlite3 –...

  €683 (Avg Bid)
  €683 Ortalama Teklif
  27 teklifler
  Trophy icon Flyer for Tool Library 2 gün left

  Design a Flyer for our Community Farm "Tool Library" 8 1/2 x 11 (Letter) Please arrange Text and Photographs in an Organized Way so it is Easy to Read. You may provide your own stock photos and format. (We just attached some examples but you can also design it with individual tools so don't depend on our images, they are just examples). You may change the color of our logo to fit your design if you prefer. Text: TOOL COLLECTION For Community Farm Tool Library Contact: 919-609-4533 or wildfarm2021 (at) DONATE TOOLS New and Used Tools Welcome (Donation Receipts Available) WE CAN PICK-UP! OR YOU CAN DROP-OFF FROM 9AM-5PM: WILDWOODS COMMUNITY FARM 2345 HONEYPOT LANE, CHAPEL HILL, NC 27516 WISHLIST: GARDEN TOOLS AND CONSTRUCTION TOOLS. GARDEN

  €22 (Avg Bid)
  Garantili
  €22
  21 girdi

  The request job is for updating the Google Play Billing Library version 1.0 which is currently working but need to be updated to 4.0.0. Once it is updated to 4.0, it must compile and work properly. Language used is JAVA. NOTE: If you get your work done successfully, you will keep going with more tasks.

  €31 / hr (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €31 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Game tester with content writing skills for gaming platforms are needed - Must be expert in at least 3 mmorpg or any strategy games top levels in specific game- Experience with latest game versions and upcoming games knowledge is essential Please specify in your cover letter which 3 games are you playing at expert level right now

  €370 (Avg Bid)
  €370 Ortalama Teklif
  18 teklifler