Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  5,000 content strategy iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  tradingview pine script strategy' bir strateşi yazdırmak istiyorum akılımdaki çok karmaşık bir iş değil. ilgilenenler benimle iletişime geçebilirler. Teşekkürler.

  €184 (Avg Bid)
  €184 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  ...içerecektir. Geliştirici ayrıca, oyunun benim özel gereksinimlerimi ve vizyonumu karşıladığından emin olmak için benimle yakın çalışmaya istekli olmalıdır. I am looking for a developer to create a web-based multiplayer strategy game in 2D. The game will require the use of a custom engine, and the target platform is web browsers. Ideal Skills and Experience: - Experience creating web-based games using custom engines - Strong understanding of multiplayer functionality - Proficiency in web development languages such as HTML5, CSS, and JavaScript - Previous experience developing strategy games - Knowledge of game design principles and mechanics The project will involve designing and developing the game from scratch, including creating the game...

  €1285 (Avg Bid)
  €1285 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €239 - €716
  €239 - €716
  0 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €162 (Avg Bid)
  €162 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  ..."diagnostic tree" tasvir edilmesi gerekmektedir. Tam olarak aşagıda yer alan adımlar izlenerek başlıklandırılmalıdır. Define a problem in your country’s health system Shortly describe the problem, use data Construct the problem diagnostic tree (according to Roberts J., 2008) Develop policy recommendation using the WHO policy framework (control cnobs) Please specify the recommendations at policy, strategy and action plan level Use scientific literature, at least 10 data sources Size: 8 pages (2500 Words) Kaynaklaraapakurallarına uygun olarak eklenecektir. çalışma süresi 3 gündür. WHO'a veya alakalı kaynaklara ait data tablosu eklenmesi gerekmektedir. (2-3 adet) Çalışma için her gün 2 kez güncelleme yapılma...

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €194 (Avg Bid)
  €194 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €453 (Avg Bid)
  €453 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Merhaba, Online strateji oyunum var ve Google'da aramalarda bulunmak istiyorum. Iyi calismalar. Hi I have an online strategy game. Need to get some ranks on Google Turkey. The freelancer should know Turkish very well and should be able to write articles or edit them.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €3954 (Avg Bid)
  €3954 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Türkçe olarak tasarlanan android strateji oyununun ingilizce versiyonu için çevrilmesi gereken oyun contentleri

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece Türk freelancer...

  €142 (Avg Bid)
  €142 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I'm in need of a skilled native Portuguese writer to assist with producing content for my technology-focused website and social media channels. Key Responsibilities: - Crafting engaging and informative blog posts, website copy, and social media content. - Ensuring that all content is written in a professional and clear manner, with a focus on the technology sector. Ideal Skills and Experience: - Must be a native Portuguese speaker with excellent writing skills. - Prior experience in writing technology-related content. - Ability to produce engaging and informative content in an informative and professional tone. Please provide samples of your previous work in a similar domain when applying.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I am in need of a creative Content Creator to breathe new life into my business Instagram page. Given the nature of my work as a Virtual Assistant and Online Business Manager, I'm seeking an individual with a knack for creating engaging, minimalistic designs that can easily be adapted across different post formats. You will be tasked with producing a range of unique templates for: - Static posts - Carousels - Reels To provide a coherent and visually appealing aesthetic across all my Instagram content. Bonus points (and $$) to those who can assist in developing the content to fill these templates, such as captivating captions and enticing call-to-actions. Ideal qualifications for this project include: - Solid experience in content creation, particula...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...locally. To achieve this, I am after an experienced SEO specialist to increase organic traffic to my website through the creation of 250 high DA backlinks. Put your final price on your bid! Key Focus: - Building high DA backlinks to increase organic website traffic - Targeting the local audience in our digital marketing strategy - Preferred content for our backlinks should benefit our website ranking Ideal Candidate should: - Have a keen eye for creating SEO-optimized content - Be proficient in backlink creation with experience targeting local audiences - Understand how website ranking works Your key deliverable will be: - Creation and implementation of 250 high DA backlinks focused on boosting our local organic traffic, and subsequently, our website ranking. - A...

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  As a budding entrepreneur, I'm looking for a talented market analyst who can conduct an in-depth study on the Almonds and dry fruit market, focusing on India and Thailand. Key Duties: - Size up the market trends and predict future patterns - Understand consumer behavior and preferences - Carry out a comprehensive competitor analysis Coverage should include: - Retail se...comprehensive competitor analysis Coverage should include: - Retail sector - Whole sale sector - Online sales sector Ideal candidate should be well-versed in market research and analysis, possess a good understanding of the retail, wholesale, and online sales sectors, and maintain a keen interest in food industry trends. Your insights will play a critical role in shaping a successful business strategy for ...

  €28 - €231
  Özellikli Mühürlü
  €28 - €231
  20 teklifler

  I'm seeking a Social Media Marketing Manager to promote my street and active wear clothing business across Facebook, Instagram, and our website. My brand is based in Melbourne, Australia. Here is my website: Key Responsibilities: - Create a comprehensive social media marketing strategy to increase brand awareness, drive website traffic, and generate leads and sales. - Develop and publish engaging content, including posts, videos, and graphics, that are tailored to each platform and our target audience. - Monitor and respond to comments and messages in a timely and professional manner. - Use analytics tools to track and measure the success of our social media marketing efforts, particularly focusing on number of followers, engagement rate, and conversion rate

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  34 teklifler

  ...and my target audience is general consumers. Key responsibilities: - Social media marketing: Create engaging content for both Facebook and Instagram, including posts and stories - Content marketing: Develop a content strategy that will resonate with our target audience - Content creation: Utilize your creative skills to craft compelling and visually appealing content - Strategic marketing planning: Assist me in developing a comprehensive marketing plan - Public relations: Work on building our brand's reputation and image Ideal candidate should have experience in: - Social media marketing, with a focus on Facebook and Instagram - Content marketing, and ability to create engaging content - Strategic marketing planning - Public...

  €847 (Avg Bid)
  €847 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I need a team of skilled blog writers who are experts in the field of technology. The primary goal of these articles is to increase website traffic, so I need writers who can create engaging and informative content that will attract a wide audience. - I'm looking for writers who can delve into complex technical topics and distill them into easy-to-understand, compelling articles. - The language should be at an expert level of detail, suitable for a well-educated, tech-savvy audience. - You must have previous experience writing for similar websites and be able to provide samples of your work. Ideal Skills and Experience: - Proficient in technology writing - SEO knowledge to aid in increasing website traffic - Ability to simplify complex technical topics - Previous experience w...

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  As an academic working on philosophy, I'm currently in need of assistance with content review and organization. The ideal person for this role should be proficient in: - Writing and editing: Strong competency in effectively conveying complex philosophy concepts is essential. Familiarity with academic writing and the ability to provide clear, concise feedback are critical. - Content review and organization: Ability to assess existing work for clarity, cohesiveness, and logical flow. Must be efficient in identifying gaps, inconsistencies, or redundancies and providing strategies to rectify them. Your expertise in philosophy would be highly appreciated, particularly when it comes to reviewing and organizing content to ensure it presents well-reasoned arguments and...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  ...the results are not as impressive as I'd hoped. I'm looking for someone who can help me: - Increase website traffic: I'm looking to attract more visitors to my site, and I believe a comprehensive SEO strategy is the way to go. Your knowledge and expertise in this area are crucial. - Improve search engine rankings for specific keywords: I have a list of 15 important keywords that I want to rank for. You should be able to deliver tangible results in this aspect. - Generate more leads or sales: Ultimately, I want the SEO efforts to translate into more leads and sales for my business. Your strategy should be aimed at accomplishing this goal. The target audience for my website is businesses in a specific industry in Australia. It's important that you have ...

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  I'm seeking a proficient digital marketing specialist focusing on B2C audiences to enhance my product sales. Though I have an existing website, I don't need any website creation services from you. Key requirements and responsibilities for this project include: - Developing and implementing a robust digital marketing strategy tailored to a B2C audience - Conducting in-depth market research to identify and engage potential customers - Creating engaging and persuasive email campaigns to drive product purchases - Monitoring campaign performance and making data-driven adjustments to optimize results - Demonstrating a proven track record of successfully boosting product sales through digital and email marketing Ideal candidates will have: - Extensive experience in B2C digital ...

  €276 (Avg Bid)
  €276 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ...they cannot adapt the traditional sales funnel model from their homepage. Instead, their main website () segments the appropriate content based on the audience type. ___________________________________________ Their website visitor profiles are as follows: (1) Artists / Vocalists / Singer-Songwriters looking for exclusive licensing of high-quality custom instrumentals (either for an Single track, EP of 5 - 7 tracks, or LP of 10 - 14 tracks). This traffic is primarily sourced from social media (Instagram, Facebook, and TikTok) through highly-marketable content posted semi-regularly, along with a lead generation strategy offering artists free royalty free music powered by Meta Ads (TikTok not implemented as of yet). For more information on the technology employed, s...

  €111 / hr (Avg Bid)
  €111 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I'm looking for a proficient web scraper who can extract text content from a specific website on a daily basis. The scraped data should be compiled and delivered in a spreadsheet. Key requirements include: - Daily scraping of text content from the designated website - Compilation and formatting of this data into a spreadsheet Your experience in web scraping, data compiling, and spreadsheet management will be greatly valued for this project. Accuracy, timeliness, and consistent daily delivery are crucial aspects of this job. Understanding of automation tools for data scraping would be a big plus. I am looking to collate some data from this website and need an ongoing scrape of this website to set up an ever-updating excel spreadsheet with the fields as per the attach...

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  I'm looking for a sales expert that can generate leads and sell an online course on money-making strategies. The course is designed for 18-35 year olds aspiring to achieve financial independence. Key Responsibilities: - Develop a comprehensive sales strategy to effectively market the online course - Utilize your expertise to reach and engage with the target audience - Maximize sales Ideal Skills: - Proven track record in sales, preferably in the online course industry - Familiarity with the target audience and their online behavior - Strong communication and persuasion skills - Understanding of online marketing tools and techniques - Ability to work independently You will be provided with personal discount codes, so that you can persuade customers to purchase this product....

  €188 (Avg Bid)
  €188 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I need a skilled WordPress developer to help me with a few changes on my website. - I need to remove a couple of photos from the site. These are photos of team members that I no longer wish to feature. - Additionally, I need some content modified. This will be a small amount, and is mostly text. - Finally, the site's layout needs a few tweaks. This will involve small adjustments to how the site looks, but nothing major. Ideal skills for this job: - Proficiency in WordPress, particularly with customizing themes and modifying content. - Good eye for design, able to make small changes to improve the site's layout. - Knowledge of CSS and HTML would be an advantage, but is not strictly necessary.

  €123 (Avg Bid)
  €123 Ortalama Teklif
  108 teklifler

  I'm seeking a professional to handle the complete setup of my Shopify store and strategize the promotion of my physical products using social media marketing. Key Responsibilities: - Create a Modern Shopify Store: The ideal candidate should have demonstrable experience in designing modern, sleek, and user-friendly Shopify stores. Th...experience in creating and managing successful social media campaigns, with a track record of driving sales and engagement. - Design Skills: A good eye for design is essential, you should be able to create a modern and visually appealing Shopify store that resonates with my brand and products. Please apply if you're confident in your ability to deliver a professional Shopify store and have a solid strategy for promoting physical products t...

  €207 (Avg Bid)
  €207 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I need a detailed analysis on a provided case study which includes identifying key hiring trends. Skilled data analysts who are able to analyze, interpret and glean strategic insights from such studies are welcome. What you're expected to deliver: - Detailed report on skills in demand based on the case study - Breakdown of hiring sources ...demand based on the case study - Breakdown of hiring sources - Evaluation of job market competitiveness Ideal skills for this task: - Proficient in data analysis and interpretation - Experience analyzing hiring trends - Exceptional report writing and presentation - Understanding of job market competitiveness and hiring sources. Your analysis will play a critical role in informing our hiring strategy. Let me know if you have any clarif...

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  As a B2B business looking to pitch to small businesses, large corporations, and startups, I need help creating a persuasive pitch slide deck. The pitch slide deck is meant to present a unique value proposition - how we enable businesses to enter the market faster, with less risk and at a lower cost. In addition, I require assistance in creating a cogent Marketing Plan and Growth Strategy. Ideal candidates should have successful experience in: - Developing high-impact pitch decks for B2B service businesses - Designing comprehensive Marketing Plans and Growth Strategies - Crafting unique value propositions focused on cost reduction, improved efficiency, and fast, low-risk market entry Your experience will help turn this "story line" into an irresistible narrative fo...

  €347 (Avg Bid)
  €347 Ortalama Teklif
  60 teklifler

  I'm a local business owner seeking a skilled freelancer to collect emails from households within a 7-mile radius of my establishment. Key Responsibilities: - Develop a strategy to effectively gather email addresses from nearby households - Ensure that all data is collected and stored in compliance with relevant privacy laws - Implement a system for direct sign-ups via our website - Maintain high standards of data accuracy and security - Provide ongoing support in expanding our email database The ideal candidate for this project will have experience in email marketing, data collection, and compliance with privacy laws. Excellent communication skills, attention to detail, and a proactive approach to problem-solving are a must.

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  My company is in need of a dedicated digital marketing expert to drive our online presence and enhance brand recognition. The scope of the project comprises: - Social Media Management: The candidate should be experienced in creating engaging content across various platforms, fostering a strong relationship with our followers, and ultimately driving traffic to our website. - SEO Optimization: The ideal candidate must be capable of developing an SEO strategy that boosts our search engine rankings, increases organic traffic, and boosts our website's visibility. - Email Marketing: The candidate should also have a solid understanding of email marketing best practices. They must be able to create compelling campaigns that target local, national, and international customers, ...

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ...presence and reach. We are looking for a team that can handle all aspects of our online strategy, including web development, content creation, SEO, and social media management. Key Deliverables: - Develop a professional website with an online store, product catalogue, about us page, and contact forms. - Implement a comprehensive SEO strategy to increase our website's visibility and drive traffic. - Create engaging, relevant, and consistent content for our website and social media. - Execute a digital marketing campaign to increase website traffic, generate leads and sales, and improve our brand awareness. Ideal Skills: - Experience in web development, especially in ecommerce. - Proven track record in SEO, content creation, and social media mana...

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  ...presence and reach. We are looking for a team that can handle all aspects of our online strategy, including web development, content creation, SEO, and social media management. Key Deliverables: - Develop a professional website with an online store, product catalogue, about us page, and contact forms. - Implement a comprehensive SEO strategy to increase our website's visibility and drive traffic. - Create engaging, relevant, and consistent content for our website and social media. - Execute a digital marketing campaign to increase website traffic, generate leads and sales, and improve our brand awareness. Ideal Skills: - Experience in web development, especially in ecommerce. - Proven track record in SEO, content creation, and social media mana...

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  We are a blockchain trading startup, searching for a talented Copywriter to join our team. In this dynamic role, you'll be the driving force behind our projects and our Telegram channel, fostering a vibrant community through informative and engaging content. About the Role: - You'll be responsible for managing and growing our Telegram channel and projects, ensuring it becomes a valuable resource for our crypto-curious audience. - You’ll craft compelling posts and guides that educate, inform, and spark conversation about the ever-evolving world of cryptocurrencies. - You'll conduct thorough research, keeping yourself and our community informed on the latest crypto news, trends, and market insights. We're looking for someone who: - Has experience in writing...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I'm in need of an experienced content writer who can provide valuable articles for my real estate-based magazine. The articles should be: - Attractive to real estate investors - Accessible to both professionals and laypeople. The ideal candidate should have a strong understanding of the real estate industry, with prior experience writing for publications of a similar nature. This role would require someone who can research and write engaging and informative content that appeals to investors. A keen eye for industry trends and an understanding of the technical aspects of real estate would be a huge plus. If you can fulfill these requirements and more, I'd love to hear from you.

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  ...the entire rebranding project. What We Are Looking For: Initial Logo Concepts: Submit up to 3 initial logo concepts representing the new direction for WoodXEL. Color Palette Proposal: Provide a proposed color palette that complements your logo concepts. Typography Suggestions: Suggest primary and secondary fonts that align with the brand identity. Final Project Scope for Winner: Research and Strategy: Conduct market and competitor analysis to refine the brand identity. Collaborate with our team to finalize the company’s mission, vision, and values. Visual Identity Design: Create the final logo and its variants (color, black and white, horizontal, and vertical versions). Develop a comprehensive brand color palette and typography. Design additional graphic elements such a...

  €139 (Avg Bid)
  Garantili
  €139
  260 girdi

  I'm looking for a professional who can help me generate contact information (name, email, and phone) for leads suitable for my direct email marketing campaign. Key Responsibilities: - Develop a robust strategy to identify and collate data from various sources. - Ensure the data is accurate and up-to-date. - Organize and present the data in an Excel spreadsheet format. Ideal Skills: - Experience in sales lead generation. - Proficiency in using data collection tools. - Strong analytical and organization skills. - Knowledge of email marketing best practices. Experience in direct email marketing or a CRM system would be a bonus. The successful candidate will be meticulous and detailed-oriented, with the ability to deliver high-quality, targeted leads to support my marketing ef...

  €8 (Avg Bid)
  €8 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...- Ensure product listings are optimized for search engines (SEO). 4. **Marketing and Promotion:** - Develop and implement social media strategies to promote new designs. - Create and schedule posts for social media platforms (Instagram, Facebook, TikTok, etc.). - Manage email marketing campaigns, including designing newsletters and setting up automated workflows. - Conduct SEO and content marketing to drive organic traffic to our website. **Requirements:** - Proven experience in graphic design, particularly for T-shirts or similar products. - Familiarity with Printify or similar print-on-demand platforms. - Experience with online store platforms like Shopify, Etsy, etc. - Strong understanding of social media marketing and email marketing tools. - Exce...

  €11 / hr (Avg Bid)
  Özellikli
  €11 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Önde Gelen content strategy Topluluk Makaleleri