Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  263,180 content strategy iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €244 (Avg Bid)
  €244 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €244 (Avg Bid)
  €244 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €244 (Avg Bid)
  €244 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €245 - €735
  €245 - €735
  0 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €166 (Avg Bid)
  €166 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  ..."diagnostic tree" tasvir edilmesi gerekmektedir. Tam olarak aşagıda yer alan adımlar izlenerek başlıklandırılmalıdır. Define a problem in your country’s health system Shortly describe the problem, use data Construct the problem diagnostic tree (according to Roberts J., 2008) Develop policy recommendation using the WHO policy framework (control cnobs) Please specify the recommendations at policy, strategy and action plan level Use scientific literature, at least 10 data sources Size: 8 pages (2500 Words) Kaynaklaraapakurallarına uygun olarak eklenecektir. çalışma süresi 3 gündür. WHO'a veya alakalı kaynaklara ait data tablosu eklenmesi gerekmektedir. (2-3 adet) Çalışma için her gün 2 kez güncelleme yapılma...

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €465 (Avg Bid)
  €465 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Online strateji oyunum var ve Google'da aramalarda bulunmak istiyorum. Iyi calismalar. Hi I have an online strategy game. Need to get some ranks on Google Turkey. The freelancer should know Turkish very well and should be able to write articles or edit them.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €4056 (Avg Bid)
  €4056 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Türkçe olarak tasarlanan android strateji oyununun ingilizce versiyonu için çevrilmesi gereken oyun contentleri

  €142 (Avg Bid)
  €142 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece Türk freelancer...

  €146 (Avg Bid)
  €146 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hi! I'm looking to hire an editor who will review and edit B2B content. You will need to ensure accuracy of the content and basic editing. If you have any SEO experience, that's a bonus. If not, I'd be happy to train you. If you have experience with Wordpress, please let me know. Respond with "orange" so I know you read this. Thanks!

  €452 (Avg Bid)
  €452 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Control TS strategy orders. Control table of all active strategies from TS and control the orders. Get a unique strategy number in a chart, in order to enable multi-strategy on the same symbol. Enable changing the order from the symbol at TS to any other symbol, i.e. receive buy order on SPY but send buy order on SPXL. Good knowledge of Easylanguage, Tradestation, and Tradstation API is required. See attached file for details

  €1066 (Avg Bid)
  €1066 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Please help! As US marketing director, I've got way too much on my plate to edit and polish all the content our team produces back in overseas HQ--blogs, tutorials, customer stories, product documentation, paid article placements, etc. On top of the usual problems of clarity and effectiveness, English word choice and grammar often need significant rework. I need a competent editor who can improve the readability of our content and verify its technical correctness. The target audience is IoT, enterprise, and open-source developers and managers. Scope of work: Weekly technical marketing content editing. Potential to author original content once familiar with product. Part-time work available through Q1 while I work to find a permanent hire.

  €355 (Avg Bid)
  €355 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  A few days ago, I got an email from the search console about "Page indexed without content". It is for the main page, and a few days after, the website ranks for all the keywords dropped dramatically. Doing more research, I realized that in the page experience section, good URLs for mobile went to 0% from 50%. The paged indexed went from 27 to 20, and most of the not indexed ones are under "Crawled - currently not indexed." Also, running PageSpeed Insights analysis returns an "Unable to resolve " error.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Looking for a super fun and cute project where you can make a real difference? Are you a native French speaker passionate about writing warm, personal, and funny copy? Great! Then you're exactly whom we're looking for! :) The company is based in Stockholm, Sweden, and the job is to help us translate our baby sleep app used by more than 100,000 families worldwide.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need a 12,000 word transcription of a webinar training turned into an easy to read PDF report. All content will be provided in a document. Your job will be the following... — Edit the transcription for spelling and grammatical errors — Break long blocks of text into easy to read paragraphs — Identify headlines and sub headlines that can be used to break up copy — Identify opportunities throughout the script to create bulleted and/or numbered lists — Highlight important points by using Bold/Italics/Underline features — Turn script into a format that makes reading the copy both easy and inviting NOTES: — All text should be black — Headlines should be Ariel size 20 — Sub-headlines should be Ariel size 16 — Body copy should b...

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Looking for a super fun and cute project where you can make a real difference? Are you a ...exactly whom we're looking for! :) The company is based in Stockholm, Sweden, and the job is to help us translate our baby sleep app used by more than 100,000 families worldwide. The project will be split into three segments: 1. Translation of the app itself (~6,000 words) and website (~500 words) 2. Translation of ~70 articles (~20,000 words) 3. Ongoing work with translations of new app/web content, articles, and advertising We're happy to pay extra for high-quality work. Work is flexible and deadline for each segment and project can be discussed. Machine translations are not accepted in any form. Extra plus if you're a parent yourself, but not a requirement! Looking for...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi i will share the details with the shortlisted candidates. Thanks

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...pipeline of raw marketing content - Blogs, articles and white papers. The project is to utilize the raw content and come up with high quality finished pieces. It is not just proof reading this raw content - it is just a starting point for such a piece. The content writer as part of this project should utilize this content, add copy / text as well as images or even videos if needed to come up with a high quality content asset for a well established SaaS product. When you apply for this job, please share your portfolio of content pieces you have authored. We like tech product content, preferably SaaS products. We will share with you an assignment (paid) to re-write a customer case study for a saas product. Based on the quality of ...

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  ...pipeline of raw marketing content - Blogs, articles and white papers. The project is to utilize the raw content and come up with high quality finished pieces. It is not just proof reading this raw content - it is just a starting point for such a piece. The content writer as part of this project should utilize this content, add copy / text as well as images or even videos if needed to come up with a high quality content asset for a well established SaaS product. When you apply for this job, please share your portfolio of content pieces you have authored. We like tech product content, preferably SaaS products. We will share with you an assignment (paid) to re-write a customer case study for a saas product. Based on the quality of ...

  €384 (Avg Bid)
  €384 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Hi i will share the details with the shortlisted candidates. Thanks

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...a. Our primary channel sends out both BTC pairs and USDT pairs signals. We need 3 options here which comes with 3 tabs where we can configure settings: - ONLY BTC - ONLY USDT - BOTH BTC & USDT 2. Amount we want to take from our Binance budget: a. Fixed Amount (USD) or Percentages (%) 3. Entry Zone: a. 2 options: Market Buy or Limit Order within given entry zone 4. Targets: a. 1-4 Targets b. Strategy how to split the invested amount (Example: If I am going to take 2 targets, what percentages will I take to split the Targets that need to be sold? Target 1: 50% & Target 2: 50%? Or Target 1: 60% & Target 2: 40%?) I need to configure the percentages as well for each target I’ve chosen. c. Places OCO Sell targets, not Limit Sell targets. OCO has stop loss with each...

  €532 (Avg Bid)
  €532 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I am starting a YouTube channel and I need a great editor to help take my Content to the next level. You must be able to take footage that is 1 to 3 hours long and edit it into multiple videos that I could use to upload for YouTube. It would also be great to make a YouTube short or a TikTok style short video from each episode or each YouTube video that you finish. I would also like captions, added to each video so that the viewers can read the words. I am looking for someone who is a very great editor has a great sense of style, understands, motion, tracking, and knows how to make great edits and transitions. Please provide examples of your work. I will also provide test footage to those of you that I feel like we do a good job so that I can find the best fit.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I am in the midst of starting my social media marketing agency and am looking for a handful of trustworthy, reliable and skillful freelancers with skills pertaining to those mentioned in the project title. As I begin to get more clients I am unable to handle them personally and need additional skilled freelancers to take on some of the workload. Clients are all small-to-medium sized businesses. We aim to help them with building their online presence if not already active, and propelling their online sales/ leads and exposure. Social Media Ad Platforms: Google, Facebook/ Instagram Website Design: Wordpress/ Wix/ Other I am looking to build long term, mutually beneficial relationships with the successful candidates and grow together. Please reply to this project with your skillset as wel...

  €421 (Avg Bid)
  €421 Ortalama Teklif
  17 teklifler
  Tik Tok Content 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for someone local in Brooklyn, NY who can travel between my daycare locations to film children and create content. Part time. We need someone to physically come in and make videos of children for TikTok and instagram Approximately 20hr/week

  €24 - €47 / hr
  Yerel Gizlilik Anlaşması
  €24 - €47 / hr
  0 teklifler

  Hi! Please retrieve the project It shows an iFrame which contains a social media post. The job target is: Develop a mechanism that will auto-size the iFrame in the web view as such that the full content of the iFrame is visible. The solution will be applied to various other kinds of contents. IMPORTANT: There should be a slight margin before and after the view showing e.g. a social media post. The social media post webview shall not overlap any text before or after it. The space before and after it should always be the same, independently of the length of the social media post. That means (see attached screenshot): The @ and # need to remain visible, the spacing before and after the social media post need to remain static. The demo should include showing a dynamic

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  There is an indicator "True Momentum Oscillator/" which you can find (and its code) on the Tradovate platform. Your job would be to convert it to NinjaTrader 8. The indicator has ... The indicator on the NinjaTrader 8 shall be usable in the Stategy Builder. The settings of the indicator shall remain the same as originally. The final acceptance criterias: 1. The graphics and values will be the same - on the tradovate and ninjatrader - for the same period and for the same timeframes. You will deliver 2 screenshots from those platform as confirmation. 2. You will prepare a Strategy Builder in NinjaTrader 8 showing that the made indicator can be used. Behaviors: red line above the blue line -> place the arrow; difference between blue and red line is less that 1,5 -> pla...

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I am looking for an angular js(old version) developer to read/extract/parse content from PDF, DOCX

  €336 (Avg Bid)
  €336 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hi i will share the details with the shortlisted candidates. Thanks

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  We are looking for a freelance Content Writer to join our team and enrich our websites and client needs with new blog posts, guides, and marketing copy.

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Hi i will share the details with the shortlisted candidates. Thanks

  €34 / hr (Avg Bid)
  €34 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I wish to create a personal brand on LinkedIN in the domain of Direct to Consumer E-commerce (DTC) on Shopify. The sub-doma...topics will include "Growth on Shopify", "DTC Tips Tricks", "Ecommerce" etc Wish to get 3-4 LinkedIN posts per week (150-200 words) in above topics(Sometimes only Texts and sometimes both text + graphics{stock images can also work}). It will be a long term project (around 1 year). Also open to strategy suggestions from your side to achieve the above aim. IMPORTANT REQUIREMENT: Don't need generic content/summaries from 2-3 articles on google. Need a well-researched, insightful and original content. Can you help me ? If yes, apply back with average price/article and share some of your previous work(articles/p...

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I have one application of equity trading. At present I am doing trading in it manually as per my strategy. My strategy is fixed alongwith entry and exit condition. Now I want to make it automatic. I want Android developer who can create coding to make it automatically whenever condition get fulfilled.

  €315 (Avg Bid)
  €315 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  We are looking an experienced candidate, who has minimum 3 years of experience in blog writing along with SEO conditions. Articles should not be plagiarized and AI generated. Share you sample written articles and share the published articles link for better understanding. We required 20 articles/month. We will sahre our topic and also check from our end. We will expect revisions in articles.

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Comic Content Writting 6 gün left
  ONAYLI

  This is a project I wrote while in a depressed state, It needs a few editing but I expressed myself well and also did a great job in developing the characters

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  37 teklifler
  Content Editor 6 gün left

  We are seeking to hire two remote Content Editor based in the United States, The primary responsibility for this position is to have creative excellence editing and making quality creative content.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  ...highly skilled and experienced freelance or agency to provide ongoing monthly off page SEO services for our football (soccer) information website, which uses a cctld domain structure strategy. The successful candidate will have a proven track record of building high quality and relevant backlinks using only white hat strategies, and experience with cctld domain structures. Responsibilities: * Conduct thorough keyword research to identify relevant and valuable keywords for our website, with a focus on football (soccer) topics and information * Develop and implement a comprehensive off page SEO strategy to improve the visibility and ranking of our website on search engines in 10 different countries (such as .us, .es, .br, .ca, .au, .pt, ., .de, .no and .se) * Bui...

  €810 (Avg Bid)
  €810 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  Ms doc editable file format iit jee maths content like book or competitive exam books

  €25 / hr (Avg Bid)
  €25 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Pull all content from 3 twitter accounts for past 10 months. All videos, photos and text, post them to another server in wordpress, in chronological order.

  €136 (Avg Bid)
  €136 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Önde Gelen content strategy Topluluk Makaleleri