Search engine projectthe use aspnet technology işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  309,909 search engine projectthe use aspnet technology iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Su web sayfasindaki C++ ile yazimis code ile ilgili aciklamalar surdan bulunabilir: Fakat, bizim ihtiyacimiz olan bu code'un C# ve Windows Desktop Application da olmasi. Code'un buyuk ve her turlu dosyayi transfer edebilmesi gerekiyor.

  €240 (Avg Bid)
  €240 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Unreal Engine Bitti left

  Tamamlanmış bir projede revizyonlarımız var.

  €1085 (Avg Bid)
  €1085 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Ekibimize Unreal Engine programcisi arıyoruz. Uzun sure unreal uzerinde calismis ve portflyo gösterebilecek adaylar,lutfen bize mesaj atiniz.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba ♚ Search Land SEO ♚, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba ♚ Search Land SEO ♚, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Birkaç arkadaş başladığımız projemizde artık aramıza yeni insanlar dahil etmemiz gerektiğine karar verdik ve projemizde bizimle birlikte çalışacak kişiler aramaya başladık aradığımız nitelikler : * Web Tasarımcı * Solidity Yazılımcısı * Akıllı sözleşmeler * Unreal Engine Programcısı (C++) * Oyun Tasarımcısı Oluşturacağımız proje bir kart oyunu ile kripto para ekosistemini NFT ler aracılığı ile birleştirmek. Bunun için yukarıda aradığımız niteliklere sahip iş arkadaşları arıyoruz. Projemiz dünya çapında bir proje olmaya aday eğer ki gerekli yatırım ve özveriyi verebilirsek bu yüzden böyle bir projede ilk çalışanlarla birlikte olmak oldukça heyecan verici.

  €1743 (Avg Bid)
  €1743 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  "3BBtech" isimli şirketimiz için logo tasarımı arıyoruz. Şirketin çalışmaları endüstriyel 3d parça basımı ve makine üretimi üstüne. Logo'nun dinamik, canlı ve teknoloji içerikli olmasını istiyoruz. -3D Printer ile ilgili parçalar içerebilir. -Renk konusunda bir tercihimiz yok. -Tasarım bir yönü olsun, düz yazıdan ibaret olmasın We are looking for a logo design for our company named "3BBtech". The company's work is on industrial 3d part printing and machine production. We want the logo to be dynamic, lively and tech-savvy. It may contain parts related to the -3D Printer. -We have no preference for color. -It has a design aspect, let it not consist of prose Thanks, Teşekkürler...

  €49 (Avg Bid)
  Garantili
  €49
  74 girdi

  ...hizmetleri sundum. Site içi ve site dışı Search Engine Optimization (SEO) başlığı altındaki tüm konuları başkasına yaptırmak yerine siz kendiniz yapmak istermisiniz? böylece bir defa ödeme yapıp tüm görevleri siz yerine getirebilirsiniz. Kendi sitenize SEO çalışması yapmayı öğrenecek ve istediğiniz kelimelerde yükselmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Siz yapmak istemeseniz bile satın alacağınız işin kalitesini ölçmek ve hizmet aldığınız firmayı değerlendirmek için neler gerektiğini öğrenebilirsiniz. Online eğitim süresi : 4 saattir. Google meet üzerinden verilmektedir. Çalışma süresince aşağıdaki konulara değineceğiz: • Google'ı Anlamak • SEO Araçları,...

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Hello, I'm looking for an integrated engine for the video conference program. The project will be received with source codes and engine information. I also want time and budget information for each version of the program under consideration. If anyone is interested, please contact me. Thanks

  €2221 (Avg Bid)
  €2221 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  bir DATALİFE ENGİNE site siteye istediğim gibi bir döviz kuru ekleme yapamıyorum.Öncelikle belirteğim döviz kuru azerbaycan döviz kuru olmalı.Ücretli ne kadar fiyata yapa bilecek birileri var ise iletişime geçmeleri ricada bulunur.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Merhaba Sepehr T., hocam python google app engine projesi olarak image storage service assignmentim var. deadline ım çok yakın ve bütçem 100 euro ilgilenirsen lütfen dönüş yap.

  €121 (Avg Bid)
  €121 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba osmanaydin, hocam benim html sayfaları üzerinden datayı alıp metin madenciliği olarak işlemem gereken bir assignmentim var. ilgilenirsen lütfen beni bilgilendir. ayrıca python google app engine içeren bir ödevim daha var . ücret için elimden gelen bu ne yazıkki.(tek assignment için)

  €121 (Avg Bid)
  €121 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  PROJECT DETAILS ARE IN ENGLISH: view

  €166 (Avg Bid)
  €166 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  PROJE AYRINTILARI INGILIZCE DILINDE: -> okuyunuz

  €447 (Avg Bid)
  €447 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  hali hazırda olan uygulamamızın backend kısmına dokunmadan sadece front end kısmını kısa sürede teslim edicek bir geliştirici arıyoruz. android -java ve ios-xcode ilgilenenlere xd dosya linkini paylaşayım. üzerinde konuşalım. Ankara'dan olursa yüz yüze görüşme de sağlanabilir. ilginiz için teşekkürler.

  €1095 (Avg Bid)
  €1095 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba Enes Senden Yapmak İstediğim Şey Benim Bilgisayarım Bozuldu Ve İşime Devam Edemedim Neyse Benim Elimde Şu Anda Unreal Engine 4 Motoruna Uygun Sahneler Var Senden İstediğim Bu Sahneleri Sadece 1 Sahnede Birleştirmek. Yani Siz Hiç Bir Şey İlave Etmeyeceksin Sadece Benim Sahnelerimi Tek Sahnede Birlestiriceksiniz. Ücrete Geldikte Ise Az Ola Bilir Ama İnşallah Iyi Olursa Devamı Olacakdir Ve Projemde Senin İsmini De Verecegim . Sana Gerek Olan Şey Aslında Level Design. Teşekkürler Seni Bekleyeceğim.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Unreal Engine 4'te. Birbirinden ayrı haritalara sahibim ve bu haritaları birleştirmek ücret düşük olabilir, ancak gelecekte daha fazla iş olacağını unutmayın.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bazı karakterlerin 3D Modellenmesi lazım .Hangi motor olduğu pek önemli değil .Ama uygun fiyatlı ve orjinal tasarıma olabidiğince yakın olmalı .Eğer fikirle ilgili anlaşılırsa diğer karakterler içinde yardım istenecektir. Some characters need to be modeled in 3D. It doesn't matter which engine it is. But it should be affordable and as close as possible to the original design. If the idea is understood, help will be asked in the other characters. [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users] [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users]

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba, Hazır bir scripti Buildbox3 programıyla düzenlemesi yapılacak ve web kontrol paneli entegre edilecek. scripti aşağıda paylaşıyorum, Detaylı özellikler için iletişim kurabilirsiniz.

  €458 (Avg Bid)
  €458 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  English We have complated game engine and the missing part is a nice graphics for our mobile game. Ships traffic control on boshporus, istanbul. All graphics will be bird eye view type. No 3D or 2D dimensions! ( I addes some samples at the attached files ) 1- Base graphic for all around the boshporus from marmara sea entry to black see entry and including golden horn. 2- Harbours for passangers and houses, roads ( focus on sea but we should also show players to some staff on lands as well ) 3- Famous landmarks. ( there are plenty of them around boshborus ) 4- Ships ( containers, carriers, passanger ship and ferry ) for user control. 5- Clouds, birds ( seagul ) and V shape immigrant birds and plane also Game includes levels and each level will focus on differen...

  €794 (Avg Bid)
  €794 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhaba Ykb Technology .., profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €245 - €245
  €245 - €245
  0 teklifler

  magaza isi reklam isleri yapmak isterim

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Mobilya için yazılım üretilecek, Tasarımlar ve çizimler 3d ortamında hazır, kodlama yazılımcı arkadaşa kalır. Unreal engine tercih edilir. Unity da olabilir.

  €1273 (Avg Bid)
  €1273 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  wordpress woocommerce, social deal engine gibi eklentileri kurup tema düzenlemesi yapılacak

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Kelime anlamıyla Tavsiye motoru olan recommendation engine projesinin temel amacı; bütün e-ticaret şirketlerinin sahip oldukları web sitelerinde kullanılabilecek ve temel olarak müşteri davranışlarına göre potansiyel müşterilere en uygun ürünleri widgetlar,display bannerlar ve e-mailing kanallarıyla müşteriye sunan bir sistem yaratmaktadır. Bu sistem sayesinde artan dönüşüm oranları e-ticaret sitelerinin ciro ve karlılıklarını arttıracak, dijital pazarlama maliyetlerini düşürecek, dip toplamda ise müşterilere öncelikle interaktif ve gelişkin bir yapıda ise kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunacaktır.

  €2 - €8 / hr
  €2 - €8 / hr
  0 teklifler

  Google'dan belirli keywordleri arayıp, sonuç olarak dönen linkleri bir dataset olarak çekmek istiyoruz. Limitsiz arama olmalı.

  €1373 (Avg Bid)
  €1373 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I want to need only RFID reader PCB module with antena. I sent you an some pdf file for my pcb. you have to use MFRC522 NXP IC. You will give to us these pin on the board such as MFRC522 PINS (6 Sleep, 23 IRQ, 24 CS, 29 CLK, 30 MOSI, 31 MISO, VCC, GND ) I sent to Altium pcb file. you can see board dimensions. You can use only this area for pcb designing. You will calculate antena and other components like 0402 or 0603. You know. Best Regards.

  €327 (Avg Bid)
  €327 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...betting Betting section Guest Authors will be drawn , Livescore. live Results sunmaktadı free but must be seen in my site url address. The C # programming language to use asp.net or Google results available in another thing that can be imaged . Css Ile should be created a simple design using HTML 5, Standings, Live Scores , İddaa bet Looking For Guest Authors , Programs, of the details of the Fulltime Live center live match broadcast, Highlights , Lineups , date, time, Gols , the match videos , and so on. As will be drawn on the link , all live, finished , done in the Departments will be highlighted in the search engine will be prepared in the global aspx page that , in addition Ideas page , Match Results Click. Example adding Web service access other sites able to...

  €1452 (Avg Bid)
  €1452 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Is aciklamasi: Su anda Turkiye'de VPS uzerinde bulunan sitelerinin dosyalarini ve MySQL veritabanlarini GOOGLE CLOUD PLATFORM'a tasimak ve sitelerin GOOGLE C...ayarlari gerceklestirmek. Tasinacak siteler: PHP tabanli siteler (4) + Wordpress siteler (4) ONEMLI NOT : Bu islemi yapacak uzmanin GOOGLE CLOUD PLATFORM hakkinda tecrube sahibi olmasi gerekiyor. Siteleri inceleyip Google'a odenecek tahmini bir aylik gider bilgisi verebilmesi gerekiyor. MAKSIMUM BUTCE : 100 Turk Lirası ( 50 USD ) KAYNAKLAR : 1- Google Compute Engine 2- Google Cloud SQL 3- Google Cloud Storage Tum kaynaklar icin :

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I want to make real estate search engine with .NET MVC 4 or 5, i need admin panel, front-end panel, Türkçe: .Net MVC 4 ya da 5 ile emlak arama motoru yaptırmak istiyoruz. Admin panel, ön taraf, ilan sayfası, ilan detay sayfaları, il ilçe kombinasyonu Tasarım yoktur.

  €249 (Avg Bid)
  €249 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...detayına kadar. Bazı noktalarda online olarak veri çekmek gerekecek. Aynı zamanda bu liste üzerinden satışta yapmayı planlıyorum. Bir nevi akıllı liste olacak. Müşteriler liste üzerinden film seçebilecekler. Kafamdakinin benzer bir örneğini bir yer yaptı. Onunda adresini vereyim orayı incelerseniz nasıl bir şey istediğimi biraz olsun anlamış olursunuz sanırım. benzer liste: Bu yukarıdaki linkteki liste sanırım Excel 2013 te yapılmış bilginiz olsun. Bazı tablo dilimleyicilerini kullanmışlar çünkü. Benim istediğim anafikirde yukarıdaki linkteki gibi, benzer ama daha farklı özelliklerde ve daha iyi olması gerekiyor. Excel bilgim hiç olmadığı için bir uzmana ihtiyaç duymaktayım. Not: İçerikleri kendi...

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ... catogory : oficce firnute web site language : Turkish seo work : google optimization turkish words example : offic firnuture ( ikinci el ofi mobilyası - ikinci el ofis mobilyaları - ikinci el buro mobilyası..) its importand Sample design of the website would look like I want to deliver a fully finished, ready to use website. web site must be search engine friendly, definitely. Turkish needs to get higher rankings in the search engines with keywords....

  €588 (Avg Bid)
  Özellikli
  €588 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Reference url - I want someone who can create eye catching 45 seconds video on 2021-22 India's top achievements and current affairs. He should be able to research on google and find clips images to combine them with attractive background music. Research point are - Digital India: 1. UPI is a biggest success - other countries has also started adopting this technology : Singapore, Bhutan, Malaysia, Nepal, UAE, France. 2. World's third largest startup ecosystem in India - India is home to 105 unicorns with a combined valuation of $338.50 billion. 3. India's tech services industry can achive $300-350 billion in annual revenue by 2025 infrastructure developement : 1. The Bharatmala project envisions improving the efficiency of the National Corridor - with

  €7 (Avg Bid)
  €7 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Are you super organized, because I am not and I can use your help. I run two technology focused businesses and would like someone who likes doing various tasks. The main task we need help with is SOP Creation. I will train you on multiple positions and you will need to create training materials to onboard new hires. In the case that we don't have a completely defined process we need you to assist with coming up with a systemized process. The second task we need help with is Scheduling & Logistics. We need an assistant to help organize, administrate and keep track of the status of tasks our team and I are working on. We use a mix of software to help keep things productive & organized. When submitting your proposal make sure to include Blue Trees ...

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler

  We are a financial news company that distributes press releases to the major financial platforms such as Bloomberg. Owing to many changes in search engine methods, our placement on platforms like Google News and Finance etc have not been performing as they have been in the past. We have RSS feeds to Google News, but they seem to have fallen behind to our competitors who take first place on the news and web search. This project is not about SEO for our website, although that could be a part of the solution, it is also about our feeds to the news aggregators and search engines that require attention. We have not worked on our SEO for a long time. We need someone with skills to do this work so that we can get back our market position once more. The website ...

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  86 teklifler

  I need peoples opinion to take part in an survey to review some technology and guess from there knowledge how the technology might work. It is purely guess work and probably easier for science nerds, but even an average knowledge of science is good enough to qualify as we will hire a few people.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I am looking for a talented ReactJS developer who can understand, refactor and improve the frontend of my existing project. The project covers: - Nginx - ReactJS based website frontend (basic version) - DRF based backend - C/C++ based algorithm engine ... What to do: - Improve the design of current frontend: so I have a basic UI with simple inputs and buttons which I want to improve with some fancy and colorful design. - call /notifications api of backend regularly and show popup on UI when the api returns something - integrate with Google analytics to collect some reports for my further marketing The project is based on docker and deployed on Azure, but I can provide you a mockup project which you can deploy on your local and add your contribution. If you are able to understand ...

  €131 (Avg Bid)
  €131 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Hi, we would like to design a logo for our brand "MiningPlus", the main business is service for the crypto mining industry. We sell repair parts for mining machines, and provide management and consulting services for mining sites. The logo should contain the concept of technology, the crypto mining industry.

  €147 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili
  €147
  287 girdi

  I would like someone who is advanced in digital technology to take these still images I have had made, and turn them into a 2 or 3 second moving logo that keeps replaying in a loop. The logo is of a character ( me ) having makeup on, and then a heart shape cursor wipes it off. I have still images of the character with makeup on, then off. This logo will be used for branding, website purposes, social media sites, etc.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  Looking for an expert in those two areas Unreal Engine + Blockchain development. We are looking at integrating NFTs in our game that's on Unreal Engine. Must be familiar with both and can show proof of work.

  €34 / hr (Avg Bid)
  €34 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Trophy icon Manawatu Innovative Food Festival 6 gün left

  We are holding our inaugural event on the 21st October 2022 on the AgResaerch campus in Palmerston North., from 10am until event will be a mix of Fourth year Food Technology students presenting their student projects and local producers show casing and educating around their products. The event is bought to you by FoodHQ along with Palmerston North City Council and CEDA. The overall plan is to bring a spotlight to the amount of research and food related businesses are on this side of the river. The event will be free to enter and there will be food and products to purchase, but the main focus is on education.

  €152 (Avg Bid)
  Garantili
  €152
  9 girdi

  hello I would like to create a web application like the site or synthesia with two avatars, a man and a woman, who are really real and move their mouths and hands when they speak the best and which is really close to reality....as complete just an avatar that has a voice text to speech man and or woman in french language only the goal is to make a video generator youtube or tik tok format 16:9 for youtube and 9:16 or 1:1 I want to be able to put images and or video next to or in the background of the avatar and put text and import a background music and or image for more details connect to the technology used and deepfake but really realistic as avatar.. I want to make youtube and tik tok video with this video generator in Mp4 thanks

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  We need a designer who can create Corporate Brochure for IT & Technology Company for us, must have creative mindset, content writing, designing skills, must deliver the project files in both ppt and pdf format. We have content as per the pages but you must use pictures and design the content as per the standards

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  we are looking for a good experience in OMR technology mobile app, react native or Ionic to develop a mobile app for bubble sheet reader for the grades, based on OMR solution for reference :

  €51 / hr (Avg Bid)
  €51 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  My project has calls to two APIs, one for currency conversion and another for calculating delivery fees, which need to be finalized. The technology used is Angular with Firebase Cloud Functions.

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We have issue with our product search function on front page and the cart. Both are very slow when you use this. You need fix so they work much faster

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  16 teklifler
  ONDC Seller App 6 gün left

  Hi, I need 2 freelancers with expertise in Java language and AWS latest technology to help create modular java code for implementing pre-defined retail API specification and schema specified in URL below. This is for creating a seller app on ONDC platform.

  €827 (Avg Bid)
  €827 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We are looking on Java Full Stack, Angular & Kafka developer for 2 hrs. We will give 20-25k per month. It's a remote connection. Must know Kafka technology as well.

  €345 (Avg Bid)
  €345 Ortalama Teklif
  6 teklifler