Serious term content writer needed işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  744,791 serious term content writer needed iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €248 (Avg Bid)
  €248 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €248 (Avg Bid)
  €248 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €248 (Avg Bid)
  €248 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €248 - €745
  €248 - €745
  0 teklifler

  ...işleri görmek isteriz. Php, javascript, jquery programlama dillerine hakim, Mysql veritabanı üzerinde deneyimli, Xml, json webservis konularında tecrübeli, Html5, css3, responsive design, wordpress ve amp konularında bilgili olan, Seo odaklı çalışabilecek. We are looking for friends who care about business discipline and getting the job done on time. You can get pretty good earnings in the long term. If you think you are suitable for this job, you can reach us by sending a message showing the works, references or projects with a short motivation letter. we plan to end the process in a short time. We'd love to see your CVs, your motivational writing and what you do. Mastering PHP, javascript, jquery programming languages, Experienced in Mysql datab...

  €534 (Avg Bid)
  €534 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, İngilizceden Türkçeye uzun dönemli tercüme işlerimiz vardır. Teknik ve hukuki konular ağırlıklıdır. Kelime ücreti 0.01 TL. Deneme amaçlı 1 paragraf tercüme etmeniz istenecektir. Lütfen ücreti göz önüne alarak teklif verin. Hi, We need to long term translation service (EN to TR). Please just real freelancers, no firms. The fee is 0.01 Turkish Lira for per word.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €168 (Avg Bid)
  €168 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €202 (Avg Bid)
  €202 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €471 (Avg Bid)
  €471 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €118 (Avg Bid)
  €118 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €4109 (Avg Bid)
  €4109 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece Türk freelancer...

  €148 (Avg Bid)
  €148 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We need coders to code our websites. The websites are already designed (PSD), all the content is created and the final site is approved by the client already. We simply convert the PSD to HTML5/CSS3/JS sites and send them back!I am looking for somebody who can start right now and could deliver the results in next 24 hours. We are looking for a long term relationship with the right candidates. Must have experience in Twitter Bootstrap Responsive design. please see 3 attach file.

  €129 (Avg Bid)
  €129 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...ASSISTANT/BUSINESS MANAGEMENT ASSISTANT This is a Medical and Business/Legal Virtual Assisting Position We are looking for a highly educated BUSINESS-TRAINED INDIVIDUAL WITH MASTER’S DEGREE IN BUSINESS ADMINISTRATION OR EQUIVALENT plus, a highly experienced executive assistant with the following QUALIFICATIONS: • SCHEDULE & AVAILABILITY: ◦ M-F plus as-needed weekends and evenings ◦ WORK 08:00 AM to 5:00 PM Pacific Standard Time. ◦ Long-Term Position ◦ Part-Time to Full-Time • ATTITUDE IS EVERYTHING: ◦ Pleasant, confident, positive, goal-oriented, self-motivated and assertive… ◦ Willingness and eagerness to learn ◦ Inquisitive and quick study ◦ Outgoing • GENERAL ADMINISTRATIVE ASSISTING: ◦ Planning the events and activities and appointm...

  €422 (Avg Bid)
  €422 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Hello, We are looking for expert developer in 2 Zoho One who can work of various projects in different modules of Zoho. We need someone who can work as a full time and for the long term. Preferred experience should be 2-3 Years This is an urgent requirement. Regards S

  €306 (Avg Bid)
  €306 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Symfony developer 6 gün left
  ONAYLI

  hi, we need a Symfony developer to work long term for us. more details in dm

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hello? New Freelancer needed i need a legal writer to make perfect my court apply (Budget: $10 - $30 AUD, Jobs: Contracts, Employment Law, Legal, Legal Research, Legal W

  €36 / hr (Avg Bid)
  €36 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  i need a legal writer to make perfect my court apply (Budget: $10 - $30 AUD, Jobs: Contracts, Employment Law, Legal, Legal Research, Legal Writing)

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We required a female freelancer for products promotion, it's a home job, products will be sent to you, you will make pictures with that product and submit us back, after you take the pictures, you can keep the products, each product will be sent with dress and show, which you will wear while taking the pictures, we do have categories for all kind of wearing, you can choose as per your comfort. Please write "I am interested" in starting of your bidding so I will understand that you are read the requirements fully. This Job is preferable for female candidates. We are looking freelancers from India.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hi We are looking for a freelance Medical Grant writer for a pre-clinical study and seek appropriate grant to run the study from a Pharmaceutical company. We are in the process of designing a pilot study. Thanks

  €353 (Avg Bid)
  €353 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Mühürlü Gizlilik Anlaşması

  website content already written which need to be checked and corrected if needed. I need this now quickly let me know if you can do it in the enxt minutes.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  31 teklifler

  are you serious developer let me know

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Configure CSP(Content-security-policy) headers and X-frame-options in AWS Cloudfront

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Quick project in Python3: Extract a list of company names and their respective web site links from a text file. Input: a text file that contains a lot of data structured with delimiters. Output: The Python3 script reads the input and creates a list as a text file; each line should contain the company name, comma, and the company web site (no http(s) etc.) About 220 instances of company/web site in the text provided. Script must work in Linux with Python3.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  - You will be maintaining an existing Payment Gateway during GMT-3 timezone (starting at 9 am) built with the best guidelines - You will be work independently but as a part of a bigger team - Typescript, database and AWS knowledge is required - Great working environment - Location anywhere as l...to work in the timezone required (will be night work for Europe or Asian Countries). Ideally should be located on America (South or North America) - Good if you have fluent English Please let us know if you 1 Are you working now? 2 If you have a CV attach it, will be helpful to make our choice 3 Why we should choose you? 4 Good to know your salary expectations (USD) for a full time and long term position, will help us to make our choice 5 Describe your recent experience with similar...

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  34 teklifler

  I am a content creator and needs a lyricist and song writer to write lyrics for songs about topics that I tell you to make. I will give you certain information to include in the lyrics of the songs and also the songs instrumental/backing track. Per song I will pay you £30.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  We are a software development company based out of India . We have more that 5+ years of personal and industrial experience with working with clients across various industries . Our resources are highly skilled with w...individuals who can work with us on a revenue sharing or commission model . Our team of expert developers would be developing and executing your client's requirements and you can keep earning on every project. We provide services like - WEBSITE DEVELOPMENT ; MOBILE APP DEVELOPMENT ; CYBERSECURITY ; GAME DEVELOPMENT ;ERP/CRM DEVELOPMENT FOR VARIOUS INDUSTRIES & DECENTRALISED APPLICATIONS (DAPPS) Only serious individuals kindly bid/respond. The amount motioned is a placeholder and is variable based on project value. Thanks Regards Ahmed Yameen Nashbud L...

  €192 (Avg Bid)
  €192 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Content Writing -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  Have to summarize two papers according to requirement

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  ✅✅ I want someone smart to manage my multiple projects as a project manager as well as an operations manager who can get things done in a professional fashion. The projects will be ongoing and i will like to associate for a long term basis. Thanks in advance.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...similar to the reference site or you need to replace the demo content. Maybe you have to create new pages to complete the site as per our customer's requirement. You need to create pages using visual bakery page builder and Elementor. 1. You must have experience in Elementor. 2. You must have knowledge in Photoshop. 3. You can search the royalty-free images. 4. Knowledge of CSS. 5. Little knowledge of HTML PLEASE MENTION YOUR RATE PER WEBSITE. Terms to follow: 1) You need to be available on our CRM/internal chat. 2) Payment will be done after the approval of the client's website. Maybe you need to make some changes on the website that is already paid. 3) You are not responsible for web content. We will provide you with web content for an assigned websit...

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Looking to have someone take over insta/facebook for SkinScienceMD. Would need photoshoots, content development and engagement

  €1652 (Avg Bid)
  €1652 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  content writting 6 gün left

  need content writter to write content for website 5 pages 5000 words (need content in simple words) Budget is fix only enter exact amount don't bid if you don't want to enter exact amount.

  €34 / hr (Avg Bid)
  €34 / hr Ortalama Teklif
  34 teklifler

  ...and out of on page optimization. Know how to play around with the on page factors. Basic optimization is already been done on the websites. The person should be presentable and have good analytical skills. He/She should be able to run A vs B testing and come up with concreate results and conclusions. Please share your On Page Optimization case studies or results. It's a base project for a long term collaboration with marketing agencies. Initially you would be given a set of 10 pages. So the project fix price is for doing on page optimization on 10 pages. Tools Expertise required - Ahrefs - SEMRush - Spyfu - Moz - Screaming Frog - - Keyword Planner - Google Search Console - Google Analytics - Surfer SEO - Buzzsumo - Wordpress - Wordpress plugins - All in one SEO, Yoast,...

  €18 - €147
  Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €18 - €147
  11 teklifler

  'Posting Pre-Produced Content to Different Social Media Platforms' We are seeking someone to make sure our media content and text is posted nicely across multiple platforms. We will first post the content, caption and first comment into a database page, where you will be able to download it, and proceed to "check off" a "to-do list" of platforms [ie Twitter, Pinterest]. To apply, please have a look at the following platforms we are interested in, and HONESTLY list which ones you are familiar with. We don't expect you to have experience with all of them. We are looking for someone with the confidence to setup accounts with our branding provided; post our content properly; and use hashtags when that is a feature. Please also clar...

  €432 (Avg Bid)
  €432 Ortalama Teklif
  12 teklifler